Eckhart Tolle: tugevdad seda, mille vastu võitled & püsima jääb see, millele vastupanu avaldad

Alkeemia kirjutab viitega vaimse õpetaja Eckhart Tolle’i raamatu “Uus maailm” tutvustuse kohta, et ebateadlikkust ei saa kunagi võita seda rünnates, sest tugevneb see, mille vastu iganes võitled.  Tolle põrmustab tänapäevased arusaamad egost, omamisest ja ühiskonnast ning paljastab meid kõiki kummitavad hirmud. Ta näitab meile, milliseid lihtsaid, elujaatavaid samme võime õnne leidmiseks astuda. Uus maailm algab sinust. Alljärgnevalt kokkuvõtlikud mõtted artiklist.

Eckhart Tolle I Foto: eckharttolle.com
Eckhart Tolle I Foto: eckharttolle.com

Sõda on mõtteviis

Mõnel juhul võib sul tekkida vajadus ennast või kedagi teist halva eest kaitsta. Vaata siis ette, et sinu missiooniks ei saaks „kurjuse väljajuurimine”, muidu võid kergesti muutuda selleks, mille vastu võitled. Ebateadlikkuse vastu võitlemine muudab su ebateadlikuks. Sõda on mõtteviis ja igasugune sellest mõtteviisist tulenev käitumine kas tugevdab kurjusena tajutavat vaenlast või – kui sõda võidetakse – loob uue vaenlase, uue kurjuse, mis on kas võidetuga võrdväärne või sageli hullemgi. Sinu teadvuse oleku ja välise reaalsuse vahel on sügav seos. Kui oled mõne mõtteviisi, näiteks „sõja” võimuses, muutub su taju väga valivaks ja samas moonutatuks. Teisisõnu näed ainult seda, mida tahad näha ning moonutad seejärel nähtut.

Kas soovid rahu või draamat?

Sa soovid rahu. Pole kedagi, kes rahu ei sooviks. Ometi peitub sinus veel miski, mis soovib draamat, konflikti. Sa ei pruugi seda praegu tunda. Pead võib-olla ootama olukorda või lihtsalt mõtet, mis sinus reaktsiooni käivitab: keegi süüdistab sind milleski, ei tunnusta sind, tungib sinu territooriumile, seab kahtluse alla sinu teguviisi, tekib vaidlus raha üle … Kas tunned nüüd tohutut jõudu läbi enda voogamas, hirmu, mis on võib-olla varjutatud vihast või vaenulikkusest? Kas kuuled, kuidas su hääl muutub kalgiks või läbilõikavaks, või lihtsalt kõvemaks ja mõni oktaav madalamaks? Kas oled teadlik sellest, kuidas su mõttemeel tormab oma positsiooni kaitsma, õigustama, ründama, süüdistama? Teisisõnu, kas suudad sel ebateadvuse hetkel ärgata?

Ego ületades: sinu tegelik identiteet

Tea, et kui ego on sõjajalal, on see vaid püsimajäämise eest võitlev illusioon. See illusioon peab end sinuks. Esialgu pole tunnistajana Kohalolek kerge, eriti kui ego on püsimisele suunatud või elustunud on mõni emotsionaalne muster minevikust. Kui oled aga maitse suhu saanud, siis kasvab Kohaloleku jõud ning ego kaotab oma võimu sinu üle.

Loe pikemalt Alkeemia

Janeck Uibo

Janeck Uibo on Edasi.org asutaja ja peatoimetaja. Loe artikleid (240)