Marko Mihkelson: Ukraina Vabadussõja kriitiline hetk

Ukraina sõdur Avdijivka lähistel. Foto: Madeleine Kelly, Scanpix

Täpselt kaks aastat pärast Venemaa täiemahulise invasiooni algust Ukraina vastu on läänemaailma tulevikku määrav ukrainlaste vabadussõda jõudnud kriitilisse seisu. Venemaal tunnetatakse, et olukord on pöördumas nende kasuks.

„Ma olen kaks aastat võidelnud Vene agressorite vastu, kuid sellist lahingute intensiivust, mida kogesin viie päeva jooksul vahetult enne Avdijivkast taandumist, pole varem näinud,“ kirjutas Ukraina legendaarse 3. ründebrigaadi võitleja Jehor Vološõn pärast venelaste turmtule alt eluga pääsemist.

Marko Mihkelson

Marko Mihkelson on ajaloolase haridusega ajakirjanik ja poliitik. Ta on töötanud Postimehe Moskva korrespondendi ja peatoimetajana ning juhtinud Riigikogus väliskomisjoni, Euroopa Liidu asjade komisjoni ja riigikaitsekomisjoni. Ta on raamatute "Venemaa: valguses ja varjus" ja "Murdeajastu" autor, kirjutanud õpikutekste ning analüüsinud rahvusvahelisi sündmusi nii Eesti kui välisajakirjanduses. Edasis kirjutab Marko Mihkelson kord kuus Eestile olulistel välispoliitilistel teemadel. Loe artikleid (83)