Reportaaž. Raul Oreškin: sTARTUp Dayl ehk reporterist kullajahtijaks

sTARTUp Dayl. Raul Oreškini kõrval Anu Lõhmus. Foto: Maria Kilk

Edasi kaasautor Raul Oreškin käis vahelduseks püstolreporterina sTARTUp Dayl ning tegi ärifestivalil nähtust-kuuldust reportaaži.

Aina enam tunnen, et mida rohkem ise kultuurikorraldusega tegelen, seda vähem jääb mahti teisi sündmusi külastada. Isegi mitte ajapuudusest, takistused on pigem emotsionaalset laadi. Kui oled oma suvekodus, mida Voronja galerii olemuselt ju on (või vähemalt oli…), tuhandeid külalisi vastu võtnud, ei jaksa enam rahvarohketes kohtades käia ning tuttavate ja sõpradega suhelda. Nagu oleks aastane vestluste limiit kolme kuuga täitunud. Eks kingsepp käib ikka paljajalu, naeran vahel koos sõpradega, kui pean taas tunnistama, et pole jõudnud enam isegi nendele sündmustele, mida varem õhinal ootasin. Loodan, et see kõik ei lõpe täieliku eraklikkusega kuskil üksikul saarel.

Raul Oreškin

Raul Oreškin elab sügistalvisel perioodil Tartus ning kevadel ja suvel vanausuliste külas Varnjas, kus nad koos elukaaslase Kaili Kasega kalurimaja paadikuuris igal suvel Voronja galerii avavad. Viimastel aastatel on Raul tegutsenud ka kokana Karlova kodukohvikus „Lev ja Leevike“, avanud Aparaaditehases HAKI galerii ja töötanud teatrijuhina Tartu Uues Teatris. Raul on "Minu" lugude sarjas ilmunud raamatu "Minu Peipsiveer" autor ning käesoleval aastal ilmus Tartu linna tellimusel tema kolmas raamat "Tartu hääled". Raul jagab Edasi lugejatele oma tähelepanekuid eluolust Peipsiveerel ja Tartus ning laiemalt kultuuripõllul toimuvast. Loe artikleid (46)