Meediaülevaade: naabrid räägivad. 6.01.24

“Naabrid räägivad” on rubriik, mis käsitleb paar korda kuus lähimate naaberriikide (Soome, Rootsi, Läti, Venemaa) meedias kajastamist leidnud teemasid, mis võivad ka Eesti lugejale huvi pakkuda.

Soome

112 hädaabirakendusel 2 miljonit kasutajat

2015. aastal Soomes käivitatud tasuta hädaabiäpi on praeguseks alla laadinud kaks miljonit kasutajat. Üks rakenduse plusse oli häirekeskusele automaatselt laekuv äpi kasutaja positsioneering, kuid alates 2022. aastast saab häirekeskus nutitelefonist helistaja koordinaadid automaatselt kätte ka äpita. Samas on rakenduses muud kasulikku hädaabiinfot nagu lähima elustamisaparaadi asukoht ja kontaktandmed erinevate probleemolukordade puhuks liikluses nii maal kui merel. Loe edasi: YLE

Ain Hinsberg

Ain Hinsberg on Pärnust pärit turismimajanduse asjatundja, kes on külalislahkusmajandust uurinud ja kogu Läänemere regioonis edendanud viimased 25 aastat. Külalislahkusmajandus tegevusvaldkonnana on riigi majandusele olulise mõjuga nähtus, mis eeldab valdkonnas tegutsejatelt regulaarset kursisolekut naaberriikide elanike jaoks oluliste teemadega, aga ka analüüsima Eesti kuvandit naabrite vaatenurgast. Loe artikleid (166)