Eesmärgikindlus viis võlaorjusest finantsilisse vabadusse

Õppimine ja nuudlidieet. Masu ajal aktsiainvesteeringutega hävinud ja end seejärel 4 aastaga üles töötanud Madis Müürist kirjutab Äripäev.

Suured võlad sugulastele ja maksuametile, liigne alkohol, tööturul nõutavate oskuste puudumine, keskharidusega piirduv haridustee – just niisugune oli masu ajal aktsiainvesteeringutega rahaliselt hävinud Madis Müüri (30) stardipositsioon teel finantsvabadusse, kirjutab Äripäev.

Nüüd, aastaid hiljem on Müür üks enimteeninud eestlasest pokkerimängijaid, ettevõtja, menuka finantsblogi autor ja aktiivne investor, kelle aktsiaportfelli turuväärtus on ligemale 160 000 eurot. Kui ta vähegi sooviks, siis võiks ta kas või täna jalad seinale visata ja päevagi töötamata kokkuhoidliku elustiiliga surmatunnini välja venitada. Kuidas ta seda tegi?

Võlaorjusest finantsilisse vabadusse
Foto: Andres Haabu

Müür hakkas pokkerit õppima, sest teadis, et mõned olid sellega edu saavutanud ja teenisid 3000-5000 eurot kuus. Ta nägi selles paremat võimalust enda üles töötamiseks kui turvameheks minna. Ta võttis eesmärgiks aastas 50 000 eurot teenida pokkerimänguga, kuigi algul polnud tal aimugi, kuidas seda saavutama peaks. Uusi riideid mõnda aega ei ostnud. Toitus kiirnuudlitest, parematel päevadel pelmeenidest.

Kui on vaja end üles töötada, siis ma olen nõus selliseid ohverdusi tegema

Tähtis on ikkagi teha häid otsuseid, tulemus ei ole tähtis. Nii hoiad enda mängu tasemel, pikas perspektiivis ainult otsused loevad.

Loe edasi Äripäevast.

Janeck Uibo

Janeck Uibo on Edasi.org asutaja ja peatoimetaja. Loe artikleid (255)