Noorte kõne Eestile

Foto: Assar Jõepera, smilefoto.ee

Oma aastalõpukõnes kutsus president Kaljulaid noori üles kirjutama kõne Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. „Ainult meie mõtetest ma teie tulevikku, kallid Eesti noored, otsida ei tahaks. Ma tean vaid seda, et te tahate olla õnnelikud. Aga kuidas te seda teha kavatsete? Palun rääkige meiega, kes me täna otsustame! Palun pange oma mõtted kirja ja kirjutage Eestile!

Riigipea kutsus noori üles kirjutama kõne, kus mõtlevad sellele, mida tähendavad nende jaoks meie maa ja meie inimesed ja mida peab üks 100-aastane riik kalliks pidama, et hästi ja õnnelikult edasi kesta? Milline on see riik, kui me tähistame sünnipäeva 50 või 100 aasta pärast?

Kokku laekus kõnevõistlusele ligi 160 tööd, nende hulgas 25 videot. „Kirjuta Eestile“ parima kõne autoriteks on neli noort Tallinna 32. Keskkoolist. Klaus Sebastian Levit, Marit-Brit Tamme, Doreen Mägi ja Katharina Arge kannavad oma võidukõne ette 21. veebruaril “Eesti tänab” sündmusel Narvas, aga esitatud vormis saab seda näha juba siit.

Kersti Kaljulaid: “Mul on väga hea meel, et nii paljud noored kirjutasid Eestile ja Eestist ning meie inimeste minevikust, tulevikust ja sellega seotud lootustest. Eesti on meie kõigi mõtete ja tegude summa ning koos saame mõelda ja teha ta just selliseks, nagu ise tunneme ja oskame. Oluline on, et meie noored tahaksid ja julgeksid välja öelda, kuidas neile asjad näivad ja et seda ka kuulda oleks.”

Lisaks leidis kõnekonkursi žürii poolt äramärkimist veel kaheksa tööd: Alina Vorontšihhina; Merilin Radvilavičius “100 sõna Eestile”; Laura Koitsaare räpivormis kõne; Janet Murumets “Minu elu”; Johanna Vaiksoo “Kallis Eesti!”; Piia Tomingas “Aeg ei ole ruumist tähtsam”; Sandra Buchert “Palju õnne sünnipäevaks, Eesti!”; Emma Kaups, Mark Herman Ilumets, Peeter Valdman ja Emili Kuuse „Eesti Vabariik 100“.

Hindamiskomisjoni kuulusid EV 100. aastapäeva korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa, kirjanik Andrus Kivirähk, kommunikatsiooniekspert Daniel Vaarik, Vabariigi Presidendi Kantselei protokolliosakonna juhataja Liisa Ojaveer ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Kaidi Aher.

Allikas: Kersti Kaljulaid Facebook