Kadri Kroon: pikk nädalalõpp Oslos

Oslo ooperimaja. Foto: Shutterstock

Pika nädalalõpu veetmiseks jagub Oslos avastamist küllaga. Kadri Kroon tutvustab vaatamisväärsusi ning jagab restoranisoovitusi.

Karge Oslo külastamist ei peaks pelgama ka suvehooajast väljapoole jääval külmemal ajal, mis sest, et taevast võib alla sadada pussnuge ning tuul tunduda jäiselt läbilõikav. Põhjamaine inimene ei lase ju sellest ennast grammigi häirida. Oluline on olla kõigeks hästi ette varustatud, omada veekindlat vihmakeepi ja kanda igaks juhuks kaasas salli-mütsi-kinda-villasoki kombot.

Oslo fjordi soppi juba 1040. aastal asutatud vana sadamalinn on viimase kahe kümnendi jooksul Fjord City projekti raames läbi teinud tõelise metamorfoosi. Kesklinna fjordi ümbrusse on rajatud märkimisväärne hulk ikoonilisi linnapilti muutvaid rajatisi: ooperimaja, muuseumid, raamatukogu ja terved uued elukvartalid. Need kõik sulanduvad kokku sadu aastaid eksisteerinud ajaloolise taustaga ja teevad linnast oluliselt rohkem merele avatud ruumi. 

Kadri Kroon

Kadri Kroon on paadunud foodie, andunud veinifänn ja tulihingeline reisihull, kellele meeldib kogeda ehedaid hetki puhtast uudishimust elu ja maailma vastu. Tema soovituste järgi suurlinnades seigeldes on reisielamus garanteeritud. Kadri on Edasi toidu-, veini- ja reisirubriigi toimetaja. Loe artikleid (99)