Eesti Vabariik 100: Globaalsed eestlased. #1 – Sten Tamkivi

“Globaalsed eestlased” on Rainer Sternfeldi juhitud veebisaade Memokraadis eesmärgiga luua mälupilt Eesti mõtlejatest üle maailma. Esimene saatekülaline on IT-ettevõtja Sten Tamkivi.

Rainer Sternfeld Veebisaate sünni ja tutvustuse kohta:

“Üle poole Eesti Vabariigi pea saja-aastasest eksistentsist oleme elanud võõrvõimu all. Sellest ülejäänud ajal oleme vaba rahvana saanud kaks korda demokraatlikku ühiskonda, riiki ja majandust üles ehitada, ning viimase 25 aasta jooksul oleme näinud kiiret arengut nii kodus kui maailmas meie ümber.

Eestlaste liikumine vabas maailmas on andnud võimaluse panna meid proovile tippkonkurentsis erinevatel elualadel.

Milline on olnud märkimisväärsete globaalsete eestlaste käekäik? Kuidas nad mõtlevad ja töötavad? Mida on nad edu nimel pidanud tegema, millest loobuma?

Foto: Ekraanitõmmis
Foto: Ekraanitõmmis

Minu saatekülalisteks on rahvusvahelisel areenil tegutsevad eestlased või eesti juurtega inimesed erinevatelt elualadelt – arstid, ettevõtjad, kunstnikud, poliitikud, heliloojad, sportlased jpt.

Kui ma mõtlesin sõnapaari “globaalne eestlane” peale, siis esimene kes meenus oli Sten Tamkivi, mistõttu ongi just tema minu esimene saatekülaline. Sten on tõeliselt globaalselt mõtlev eestlane, kes näeb kaugemale riigipiiridest, aga mis veel olulisem, ta näeb kaugemale meie enda seatud raamidest ning dogmadest.

Rainer Sternfeld: Milline on sinu soov Eesti 100. sünnipäevaks, üks väike asi, mis võiks ühiskonnas paraneda?

 

Sten Tamkivi: Väike asi võiks olla see, et mitte öelda teisele inimesele halvasti. Ülilihtne asi. See ei ole see, et tee midagi rohkem, aga jäta midagi tegemata.

Kõik saated on kuulatavad iTunesis või Soundcloudis, kõik saatetutvustused koos märkmete ja viidetega on leitavad veebis aadressil memokraat.ee/category/podcast.

Loe edasi blogist Memokraat.