Kaja Kann. Terasmehed lumes

Mägedes suusatamas. Foto: erakogu

Isa ja tütar Terasmees räägivad Edasile oma hobist. Küsitles Kaja Kann.

Margus ja Johanna Terasmees on isa ja tütar, kelle hobi on mägedes suusatamine. Isa sõidab lauda ja tütar suuska. Kakskümmend aastat tagasi ütles Marguse sõber, et nüüd hakkame lumelauda õppima, esimene proov tehti Tallinna Lauluväljakul ja järgmine sõit oli juba bussiga Slovakkiasse. Tänavuseks talveks on Margus ostnud kolm reisi, aga usub, et äkkminekuid võib veelgi vahele tulla. Esimesed viis aastat ta laenutas varustust, et oleks kindel, mida nad üldse tahavad ja mis sobib.

Johanna: Isa viis ka minu esimesel korral Lauluväljakule harjutama. Ta küsis kohe, et kas suusad või laud. Ma valisin suusad, sest külg ees mäest alla laskumine tundus kummaline. Lauaga alustades oled pikalt ainult kõhuli või selili, suuskadel seisad vähemalt püsti ja saad kahte jalga eraldi liigutada. Eduelamus tuleb rutem. Ühe korra olen veel püüdnud lauaga sõita, aga no see ei ole minu jaoks, tundus, et seda ei pea ma selgeks õppima.

Kaja Kann

Kaja Kann on kaasaegse tantsu koreograaf, tantsija ja treener, ZUGA ühendatud tantsijate ning OMAtsirkuse üks asutajaid. Tegutseb üha enam ka kultuuriajakirjanikuna ja kirjanikuna. Tema teine raamat "Tänavatüdruk" (2020) pälvis Tallinna Ülikooli kirjanduspreemiate jagamisel eripreemia. Loe artikleid (48)