Mart Kase: mina, maakooli direktor

Mart Kase.

Elus on tegelikult väga vähe ameteid, mis on päriselt ühiskonnale ja kogukonnale tähtsad. 9-klassilise maakooli direktori amet on aastal 2023 Eestis oluline missioonitöö.

Täna on 5. september ja ma olen olnud Lüllemäe Põhikooli direktor 20 päeva. Olen 41-aastane ja mul on olnud kirju elu. Aga veel kirjum on amet, mille vastu võtsin. Samas, ma ei mäleta, kas ma olen üldse kunagi olnud sellise nurga alt motiveeritud oma töös. Elus on tegelikult väga vähe ameteid, mis on päriselt ühiskonnale ja kogukonnale tähtsad. 9-klassilise maakooli direktori amet on aastal 2023 Eestis oluline missioonitöö.

Kui ma kunagi oma eelmises elus Teater NO99-s töötasin, siis katsuti seal inimestesse juurutada ideed “loo või mängi lavastust nagu oma elu viimast”. Mõte oli, et inimest käivitab meeletu energia, kui ta teeb oma elus midagi viimast korda. Loomulikult tulid tegelikult alati järgmise lavastuse proovid ja erinevad projektid. See “viimane kord” oli müüt. Aga hetkel on mu töö ja olukord hoopis teine. Mitte et me koolil midagi viga oleks või lapsi poleks, pigem vastupidi – kuid riik ei soovi, et Eestis oleks maal tugevad 9-klassilised koolid. Täpselt seda võib lugeda välja haridusminister Kristina Kallase esitletud väikeste maakoolide toetusest.

Mart Kase

Mart Kase elab Valgamaal Karula vallas Kaagjärve külas ning kasvatab oma talus kitsi. Mart on eelnevalt pealinnas töötanud nii teatris kui reklaamiagentuuris, nüüd lihtsalt vajas elu uut väljakutset. Mart kirjutab Edasile, kuidas paistab Eesti elu väljaspool Tallinnat. Mardi taluelust räägib blogi www.metsikelu.ee/blogi. Loe artikleid (146)