Saja lugu: Mari Võrust

Foto: Saja Lugu meeskond

“Ma esindan Võrumaad ja olen osake Võro kultuurist ja keelest. Kõik, mida ma teen ja loon, on minu juurte ja Võrumaaga seotud. Väga suur osa minu inspiratsioonist tuleb peale ümbritseva looduse just inimestest, keda iga päev kohtan. Võrumaal kohtan peaaegu iga päev tõeliselt ägedaid karaktereid. Mulle tundub, et siitkandi inimesed on veidi nurgelisemad, temperamentsemad ja julgevad olla “ise”. Seepärast tundus mulle “Saja lugu” idee algusest peale paeluv, et see vaatleb ka äärealasid. Leian, et inimeste ja nende lugude jäädvustamine on väga tähtis ning kunsti kaudu saab anda argipäevasele uue dimensiooni ning panna mõtisklema lihtsate ja tähtsate asjade üle. “

Saja lugu” on dokumentaalne portree Eestist läbi tema inimeste. Neid on sada ja nad on pärit sajast erinevast Eesti paigast. Portreed valmimisprotsessist ilmuvad eksklusiivselt ajakirjas EDASI kogu 2018. a jooksul, igal nädalal 2 lugu. Kõik lood on leitavad siit.

Saja Lugu

“Saja lugu” on Eesti vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmiv žanriülene suurteos Eesti inimestest. “Saja lugu” portreteerib neid fotodel ja muusikas ning nende endi sõnadega. Fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase näod ja paigad ning loob sellest koos dramaturg Laur Kaunissaarega ainulaadse fotoraamatu. Helilooja Erki Pärnoja kirjutab mitmeosalise piiridele püüdva teose, mille lavastab Jaak Prints ja kus laval on “Saja loo” peategelased – sada eestlast. Kontsertlavastuse “Saja lugu” maailmaesiettekanne toimub festivali JAZZKAAR avasündmusena 20. aprillil 2018 Noblessneri sadamalinnakus. “Saja loo” aitab publikuni tuua Viru Keskus ja Eesti Vabariik 100. Loe artikleid (70)