Saja lugu: Anželika Narvast

Foto: Saja Lugu meeskond

Tänase Narva tänane noor inimene, kes positsioneerib ennast osakesena oma kodulinnast Narvast ja kodumaast Eestist. Temasugused inimesed moodustavadki aktiivsema, leidlikuma ja elujaatavama osa paljude jaoks kaugest ja tundmatust Eestimaa nurgast – saladuslikust, keerulisest, kuid paljuski ka huvitavast paigast – piirilinnast Narvast.

Anželika on asjalik, töökas ja eneseteadlik noor naine, kes on emaks väikesele tütrele Milanale ning kelle emarollist üle jääv aeg möödub Narva muuseumis, kus ta tegeleb peamiselt asutuse administreerimisega. Anželika isiku teeb huvitavaks ka tema taust – temas voolab ühtaegu vene, ukraina ja juudi veri, mis teeb ta Eesti kontekstis mõneti isegi eksootiliseks, kuid teisalt illustreerib suurepäraselt seda taustade ja identiteetide paletti, mis Eestis olemas on.

Saja lugu” on dokumentaalne portree Eestist läbi tema inimeste. Neid on sada ja nad on pärit sajast erinevast Eesti paigast. Portreed valmimisprotsessist ilmuvad eksklusiivselt ajakirjas EDASI kogu 2018. a jooksul, igal nädalal 2 lugu. Kõik lood on leitavad siit.

Saja Lugu

“Saja lugu” on Eesti vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmiv žanriülene suurteos Eesti inimestest. “Saja lugu” portreteerib neid fotodel ja muusikas ning nende endi sõnadega. Fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase näod ja paigad ning loob sellest koos dramaturg Laur Kaunissaarega ainulaadse fotoraamatu. Helilooja Erki Pärnoja kirjutab mitmeosalise piiridele püüdva teose, mille lavastab Jaak Prints ja kus laval on “Saja loo” peategelased – sada eestlast. Kontsertlavastuse “Saja lugu” maailmaesiettekanne toimub festivali JAZZKAAR avasündmusena 20. aprillil 2018 Noblessneri sadamalinnakus. “Saja loo” aitab publikuni tuua Viru Keskus ja Eesti Vabariik 100. Loe artikleid (70)