Saja lugu: Jüri Ruhnust

Foto: Kaupo Kikkas

Jüri on Ruhnus oma eluaja jooksul jõudnud pidada sadat ametit nagu ikka saarerahvale kombeks – kunstiõpetaja, parameedik, bussijuht, giid jne. Tema viimane suurprojekt on 70 šoti mägiveist, kelle ta suutis saarele toimetada ja keda suvel turistidele safarireise tehes näitamas käib. Kõige lahedam osa Ruhnu Jüris on tema vaimukas jutuvestmisoskus. Tal on hämmastav mälu ning tema vähem ja rohkem absurdsetel lugudel Ruhnu elust ei paista lõppu tulevat. Kusjuures olles ise tihti peategelaseks. Ta on ääretult sõbralik ja südamlik inimene, kellega ei hakka kunagi igav.

Saja lugu” on dokumentaalne portree Eestist läbi tema inimeste. Neid on sada ja nad on pärit sajast erinevast Eesti paigast. Portreed valmimisprotsessist ilmuvad eksklusiivselt ajakirjas EDASI kogu 2018. a jooksul, igal nädalal 2 lugu. Kõik lood on leitavad siit.

Saja Lugu

Saja Lugu

“Saja lugu” on Eesti vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmiv žanriülene suurteos Eesti inimestest. “Saja lugu” portreteerib neid fotodel ja muusikas ning nende endi sõnadega. Fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase näod ja paigad ning loob sellest koos dramaturg Laur Kaunissaarega ainulaadse fotoraamatu. Helilooja Erki Pärnoja kirjutab mitmeosalise piiridele püüdva teose, mille lavastab Jaak Prints ja kus laval on “Saja loo” peategelased – sada eestlast. Kontsertlavastuse “Saja lugu” maailmaesiettekanne toimub festivali JAZZKAAR avasündmusena 20. aprillil 2018 Noblessneri sadamalinnakus. “Saja loo” aitab publikuni tuua Viru Keskus ja Eesti Vabariik 100. Loe artikleid (70)