Saja lugu: Eneli Pärnust/Palamuselt

Foto: Tiina Annamaa

Eneli on tegelikult üles kasvanud ja koolis käinud Palamusel. Tal ei olnud väikesena unistust saada advokaadiks, prokuröriks või kohtunikuks, aga kõik tuleb omal ajal ning Eneli haarab kõigist võimalustest kinni, mis elu talle ette söödab.

Pärnu Maakohtusse tööleminek ning kolimine tõi kaasa väga suure elumuutuse. Varasemalt puudus naisel linnaga side – ühtegi sõpra, tuttavat teda suvepealinnas ees ootamas ei olnud. Aastast 2016 on ta ka abipolitseinik. See amet täiustab teda, ta näeb elu pahupoolt ning politseitöö telgitaguseid. Pärnu linna tänu eelmise aasta lõpus tegi Eneli südame soojaks ning andis kindlustunnet, et see, mida ta teeb, on õige.

Saja lugu” on dokumentaalne portree Eestist läbi tema inimeste. Neid on sada ja nad on pärit sajast erinevast Eesti paigast. Portreed valmimisprotsessist ilmuvad eksklusiivselt ajakirjas EDASI kogu 2018. a jooksul, igal nädalal 2 lugu. Kõik lood on leitavad siit.

Saja Lugu

Saja Lugu

“Saja lugu” on Eesti vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmiv žanriülene suurteos Eesti inimestest. “Saja lugu” portreteerib neid fotodel ja muusikas ning nende endi sõnadega. Fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase näod ja paigad ning loob sellest koos dramaturg Laur Kaunissaarega ainulaadse fotoraamatu. Helilooja Erki Pärnoja kirjutab mitmeosalise piiridele püüdva teose, mille lavastab Jaak Prints ja kus laval on “Saja loo” peategelased – sada eestlast. Kontsertlavastuse “Saja lugu” maailmaesiettekanne toimub festivali JAZZKAAR avasündmusena 20. aprillil 2018 Noblessneri sadamalinnakus. “Saja loo” aitab publikuni tuua Viru Keskus ja Eesti Vabariik 100. Loe artikleid (70)