Filmikommentaar. Peeter Koppel: “Vaba raha” jätab sisse sooja tunde, kuigi miljonid põlesid

Kaader filmist. Foto: Tallifornia

Ivo Uukkivi teeb selle filmi tugevaima rolli, mille kokkupuude reaalsusega on suurem, kui keegi finantssektoris omale kunagi tunnistada tahaks, leiab majandusanalüütik ja investeerimisstrateeg Peeter Koppel Rain Rannu uue mängufilmi “Vaba raha” esilinastuse järel.

Film: “Vaba raha”. Režissöör Rain Rannu, osatäitjad Märt Pius, Ivo Uukkivi, Steffi Pähn, Amanda Hermiine Künnapas, Einar Kuusk, Miklós Bányai. Esilinastus 4. septembril.

Finantsteemadest filmi teha on keeruline. Suurele osale inimestest jääb see totaalseks müstikaks. Veel suuremale osale inimestest aga lihtsalt kaugeks ja tehniliseks. Surmigavaks! Seega, kui asuda mingilgi moel just sellise teemaga kinolinal flirtima, tuleb suureks puhuda teema osa, millega vaataja saab suhestuda: raha! Kustkohast keegi sai palju raha? Kas sinna jäi veel? Mis selle rahaga tehti? Kui lollilt seda “lennukisse pandi” ning mil viisil see kõik mõjutas inimsuhteid? Loomulikult eriti just neid, mis on romantilist laadi!

Peeter Koppel

Peeter Koppel on on varahaldur, kes kommenteerib sageli Eesti meedias majandusteemasid, eriti finantsturgude käitumist ja seda mõjutavaid tegureid. Peeter on Redgate Wealth’i investeeringute valdkonna juht. Loe artikleid (78)