Meediaülevaade: naabrid räägivad. 2.09.23

“Naabrid räägivad” on rubriik, mis käsitleb paar korda kuus lähimate naaberriikide (Soome, Rootsi, Läti, Venemaa) meedias kajastamist leidnud teemasid, mis võivad ka Eesti lugejale huvi pakkuda.

Soome

Miks pealinnast välja kolitakse?

Helsingis tehtud uuring näitab, et eelkõige kolivad pealinnast välja lastega pered vaiksema ja ruumikama keskkonna otsingute tõttu ning 80% vastanutest tõi esimeseks argumendiks eluaseme hinna. Hind on aga omakorda seotud ruumivajaduse ja omandivormiga – väljaspool pealinna saab endale lubada kas suuremat korterit või korteri asemel maja ning selle üürimise asemel seda osta ja omada. Loe edasi: Helsingin Sanomat

Ain Hinsberg

Ain Hinsberg on Pärnust pärit turismimajanduse asjatundja, kes on külalislahkusmajandust uurinud ja kogu Läänemere regioonis edendanud viimased 25 aastat. Külalislahkusmajandus tegevusvaldkonnana on riigi majandusele olulise mõjuga nähtus, mis eeldab valdkonnas tegutsejatelt regulaarset kursisolekut naaberriikide elanike jaoks oluliste teemadega, aga ka analüüsima Eesti kuvandit naabrite vaatenurgast. Loe artikleid (165)