Lapsepõlvefoto: tele- ja raadioajakirjanik Margit Kilumets

Margit Kilumets. Foto: erakogu

Kui ma vaatan seitsme-aastasele Margitile otsa, siis kahtlust ei ole: eeskujulik, oivikust laps, kes oma vanematele iial meelehärmi ei valmista. Läheb varsti kooli, hakkab õppima viitele, käib muusikakoolis ja iluvõimlemise trennis. Eestiaegse kasvatusega vanaema rõõmuks ei pane ta kunagi kaela punast pioneerirätti, vaid – nagu fotol kenasti näha – istub piltniku ette pingile, seljas tädi Juta õmmeldud pihikseelik, mida kaunistab rahvuslik sõlg.

“Lapsepõlvefoto” on Edasi rubriik, kus tuntud persoon jagab üht hetke oma lapsepõlvest ning mõtiskleb selle üle, mis on temas sellest ajast alles, mis muutunud. Millised olid tema unistused siis, kuidas need on täitunud ja millised seosed on neil tänase hetkega. Rubriiki toimetava Hedvig Hansoni sõnul loodab ta tuua lugejaile läbi nende lapsepõlvelugude inspiratsiooni ning usku iseendasse.

Hedvig Hanson

Hedvig Hanson on Edasi kaasautor. Tuntud peamiselt tundliku muusikuna, kuid tegelenud ka kirjutamisega, ta on teinud kaastööd Postimehele, ERR Kultuurile, ajakirjale Sensa ja Eesti Naine. Hedvig on kirjutanud ka kaks raamatut - dokumentaalne traagiline lugu näitlejannast vanaemast, "Jutustamata lugu. Ellen Kaarma." (2012) ning isiklik, maa- ning artistielu päevik, "Kirju mandrilt" (2016). Loe artikleid (144)