Teatriarvustus. Kaja Kann: näide (Kino)teatrist, mis igaüks võiks tulevikus ise luua. “Kohver”

Lavastus "Kohver". Foto: Siim Vahur

Dramaturg Eero Epner on tohutult produktiivne ja omanäoline kirjutaja, tulemuste hulka juhtub nii õnnestumisi kui küsitava väärtusega tekste. Seekord on tegemist musternäitega tekstist.

Lavastus: “Kohver”. Lavastaja Henrik Kalmet, dramaturg Eero Epner, kunstnik Anneli Arusaar, valguskujundaja Revo Koplus (Eesti Noorsooteater), muusikaline kujundus Sander Mölder, Tuulikki Bartosik. Näitlejad Karl-Andreas Kalmet (Endla), Riina Maidre, Steffi Pähn (Eesti Noorsooteater), Priit Loog (Endla). Järgmised etendused 10.–15. augustil Saaremaal, Kärla alevikus, Sõmera Klubis (Ohaka 1).

Kinoteatri lavastust “Kohver” mängitakse Saaremaal stalinistliku arhitektuuriga Sõmera kultuurimajas, mis ehitati algselt nõukogude ohvitseride klubiks, kuid peagi läks kopsutuberkuloosi sanatooriumi kasutusse ning viimane kasutaja oli Sõmera hooldekodu, mis lõpetas seal töö 2021. aastal. Suures saalis on kaldega puitpõrand ja vaatajatele kohti 500. Maja sisemus on pealiskaudsel vaatlusel täiesti korras, krohvi kusagilt pähe ei kuku ja põrandast läbi ei vaju. Laes on nõukaaegse disaini musternäidis lühter ning lavakardinad, mida etenduse jooksul ei avata, puhtad ja sirged.

Kaja Kann

Kaja Kann on kaasaegse tantsu koreograaf, tantsija ja treener, ZUGA ühendatud tantsijate ning OMAtsirkuse üks asutajaid. Tegutseb üha enam ka kultuuriajakirjanikuna ja kirjanikuna. Tema teine raamat "Tänavatüdruk" (2020) pälvis Tallinna Ülikooli kirjanduspreemiate jagamisel eripreemia. Loe artikleid (44)