Meediaülevaade: naabrid räägivad. 10.06.23

“Naabrid räägivad” on rubriik, mis käsitleb paar korda kuus lähimate naaberriikide (Soome, Rootsi, Läti, Venemaa) meedias kajastamist leidnud teemasid, mis võivad ka Eesti lugejale huvi pakkuda.

Soome

Alanud mökki-hooaeg näitab suuri “hinnavahesid”

Soomes alanud mökki-hooaeg tõstab esile suured “hinnavahed” ehk eri poolel maad erinevad kulud. Näiteks Kuopio, Kangasala või Savonlinna kandis võivad erinevad maksud (kinnisvara) ja arved (elekter, kommunaalid) kokku tähendada 1250 euro suurust väljaminekut aastas, aga Oulu kandis on see väljaminek pea poole väiksem ehk 662 eurot. “Hinnaskaala” kallimas otsas on veel Mikkeli, Asikkala, Hämeenlinna ja Paraineni kandid, soodsamas otsas aga Kouvola, Pori, Rovaniemi ja Raasepori. Loe edasi: YLE

Ain Hinsberg

Ain Hinsberg on Pärnust pärit turismimajanduse asjatundja, kes on külalislahkusmajandust uurinud ja kogu Läänemere regioonis edendanud viimased 25 aastat. Külalislahkusmajandus tegevusvaldkonnana on riigi majandusele olulise mõjuga nähtus, mis eeldab valdkonnas tegutsejatelt regulaarset kursisolekut naaberriikide elanike jaoks oluliste teemadega, aga ka analüüsima Eesti kuvandit naabrite vaatenurgast. Loe artikleid (165)