Raivo Vare: sõja kulminatsioon läheneb

Raivo Vare. Illustratsioon: Toon Vugts

Kõikide märkide järgi on Ukraina sõjas lähenemas otsustavad arengud. Selle tulemused määravad, kuidas kulgevad edaspidi sündmused nii sõja osalistele Ukrainale ja Venemaale kui ka laiemalt maailmas.

Kulminatsiooni kolmeks olulisemaks komponendiks on Ukraina kauaoodatud ja ettevalmistatud vastupealetungi tulemuslikkus, Ukrainale eelkõige NATO eelseisval tippkohtumisel antava sõnumi sisu koos Rootsi NATO-sse pääsu ja Ukrainale osutatava sõjalise ja ka ELi rahalise abi arengutega ning maailmas rahuläbirääkimiste vahendusele vallandunud võidujooksu edasine käik.

Raivo Vare

Raivo Vare on hariduselt jurist, lõpetanud Tartu ülikooli õigusteaduskonna ja EBSi magistriprogrammi cum laude. Olnud riigiminister ning teede- ja sideminister, tippjuht pangandus- ning transpordi- ja logistikasektori firmades. Tegev paljude avaliku sektori ja erialaorganisatsioonide, samuti eraettevõtete juhtorganites. Kord kuus vahendab Raivo Vare Edasi lugejatele oma mõtteid tähenduslikest rahvusvahelise elu sündmustest. Loe artikleid (103)