Peeter Koppel: Suur Peeter tuleb päris kindlasti veel ja veel väikse Peetri rahakoti kallale

Peeter Koppel. Illustratsioon: Toon Vugts.

Eestit mainitakse pidevalt kui maailma kõige konkurentsivõimelisema maksusüsteemiga riiki. Ma loodan muidugi, et selleks me ka jääme. Paraku on erakordselt tõenäoline, et meil ei ole alltoodud trendidest pääsu.

Pärast viimaseid Riigikogu valimisi selgus justkui äkitselt, et riigi rahakoti olukord on halb ning seda peab hakkama maksude tõstmisega kiiresti parandama. Kontrast sellega, mida valimiste eel räägiti, oli muidugi märkimisväärne. Suisa nii märkimisväärne, et päris paljud inimesed said päris pahaseks.

Ega allakirjutanugi rõõmus ei olnud: kui eelarvetasakaalu poole liikumise ja fiskaaldistsipliini taotlus olemuslikult on arusaadavad, siis just juba mainitud kontrast enne ja pärast valimisi antud sõnumite vahel ning vastava kommunikatsiooni kvaliteet jätsid ikka väga tugevalt soovida. Samas see selleks. Asjalood on tegelikult veidi hullemadki.

Peeter Koppel

Peeter Koppel on on varahaldur, kes kommenteerib sageli Eesti meedias majandusteemasid, eriti finantsturgude käitumist ja seda mõjutavaid tegureid. Peeter on Redgate Wealth’i investeeringute valdkonna juht. Loe artikleid (76)