Elu nagu krõpsupakk: brändid võiksid ühiskondlikel teemadel rohkem kaasa rääkida

Ühiskondlikult vastutustundlik reklaamiklipp. Mõnikord on parim viis olulise tähenduse mõistmiseks võtta “see” asi ära. Ja simuleerida olukorda, mis väljendab uut reaalsust.

Just seda tegi Doritos oma krõpsureklaamiga, soovides julgustada noori inimesi valima minema. Anda neile reaaleluline arusaam, mismoodi on siis, kui on “no choice.” Nad tootsid maitsetud krõpsud ja viisid kioskid uute pakkidega rahvarohketesse kohtadesse.

Jennifer Saenz, senior vice president and chief marketing officer, Frito-Lay:  This election season, Doritos believes the boldest choice is making a choice, We have always believed every single person can make an impact — we all have a voice and it’s important we exercise that voice and be heard.

Our campaign reinforces the idea that if you don’t make a choice, someone else chooses for you.

Kas reklaam peaks üldse kandma sotsiaalse vastutustundlikkuse rolli? Paljude auhindadega pärjatud reklaamiagentuuri Utopia loovjuht Alvar Jaakson intervjuus bestmarketingile:

Kindlasti peaks, sest läbi reklaami saab ühiskonnas levivaid väärtusi (paremaks) muuta. See on viis, kuidas väga kergelt sõnumit suurte rahvamassideni levitada, sest see on nii nähtav. Meedia aitab sellele samuti kaasa.

Brändid võiksid ühiskondlikel teemadel kaasa rääkida palju rohkem, kui praegu seda tehakse, ning sellel juhul peaks reklaami sõnumit toetama kogu turundustegevus. Kuid lõpuks taandub kõik sellele, mis asja bränd ajab, mille eest seisab, kuidas inimesele kasu toob.

Väljasaadetud sõnum peab brändi olemusega ka kokku sobima – vastutustundlik ei tohi olla ainult fassaadi pärast, see ei tööta hästi.