Mood, disain, arhitektuur: mai uudised

Lilli Jahilo kevadsuvine kollektsioon 2023. Foto: Virge Viertek.

Esimeste tõeliselt soojade päevadega esitlesid suviseid kollektsioone mitmed disainerid, heidame pilgu Lilli Jahilo ja Mare Kelpmani loomingule. Aasta olulisim arhitektuurisündmus – Veneetsia Arhitektuuribiennaal – avaneb publikule 20. mail ning esindatud on ka Eesti; kodused Tallinna vanalinna päevad tõstavad aga rambivalgusse omamaise disainiklassika.

“Mood, disain, arhitektuur” on rubriik moest, disainist ja arhitektuurist huvitatud lugejale. Nopime infovoost välja silmapaistvad Eesti moe-, disaini- ja arhitektuurivaldkonda puudutavad sündmused ning soovitame põnevaid ja harivaid näitusi, filme ja podcast’e. Rubriigi varasemaid uudiseid saab lugeda siit: “Moe- ja disainiuudised”.

Mood

Kelpman Textile’i värviküllane ja geomeetriline suvekollektsioon

Kodumaise jätkusuutliku moe ja tekstiili kaubamärgi Kelpman Textile tänavune suvekollektsioon valmis linase ja villa harmoonilisest kooslusest. Kollektsioonis näeb lihtsalõikelisi linaseid pluuse, lühikesi ja pikki pükse, seelikuid, kleite ning Mare Kelpmani autorikangastest õhukesi villaseid jakke.

Silvia Pärmann

Silvia Pärmann on Edasi kaasautor, fotograaf ja ajakirjanik, kes on viimased kümme aastat toimetanud mitut arhitektuurile, disainile või moele keskenduvat ajakirja. Loe artikleid (241)