“Coach annab nõu”Toomas Tamsar: endistest töötajatest ja kuidas leida omale sobiva kultuuriga töökoht

Toomas Tamsar. Illustratsioon: Toon Vugts

Seekordne kolumn keskendub endiste töötajatega seotud küsimustele ja eeskätt võimalustele neid edaspidigi kaasata ning annab näpunäiteid, kuidas töökohta otsides ära tunda just Sulle sobiva kultuuriga ettevõte.

Rubriigis “Coach annab nõu” vastab pikaajalise juhtimiskogemusega juhtimistreener Toomas Tamsar tööelu ja juhtimisolukordadega seotud küsimustele. Saada oma küsimus aadressile hello@edasi.org ja võimalik, et järgmisel korral saab just Sinu küsimus vastuse.

Küsimus: “Olen juht jaekaubandusettevõttes. Mõned mu ettevõttest lahkunud töötajad on tekitanud mingi “endiste” grupi, kus suheldakse ja arutatakse. Kas peaksin midagi ette võtma? Ma ausalt öeldes ei tunne ennast üldse mugavalt – ma ei tea, mida seal arutatakse, ja tajun seda kuidagi pisut vaenulikuna.”

See, et Sa tunned ennast ebamugavalt, on üsna loomulik: sageli on ka tööalastes lahkumistes sees annus pettumust. Töötaja võib olla pettunud töö sisus, juhtimises või töötingimustes. Juht võib olla pettunud töösoorituses, töötaja käitumises. Tihti tunneb juht, et tema on inimesesse investeerinud aega, teadmisi, raha ning nüüd ta juba jälle läheb. Ja mis siin salata, osadel juhtidel kannatab ka ego. Olen kuulnud ühe juhi suust, et “minu juurest ei minda ära, minu juurest saadetakse ära”.

Toomas Tamsar

Toomas Tamsar on International Coach Federationi sertifikaati omav juhtide coach. Töötanud coach’ina umbes 300 juhiga erinevatest riikidest, tippjuhina üle 25 aasta. Loe artikleid (20)