Indrek Kuus: aastalõpuintervjuu iseendaga

Järgneb ajakirjanik Indrek Kuusi aastalõpuintervjuu iseeendaga. Lihtne inimene, lihtsad mõtted.

Mis siis ka juhtus viimase aasta jooksul?

Ei midagi erilist, mis vääriks rääkimist. Keda see ikka huvitaks. Kes tahab, see helistab või astub läbi. Aga eks ma ikka räägin, kui küsitakse.

Kuidas olete rahul peaminister Jüri Ratase tööga?

Tänan, tänan, tänan. No tõesti hea küsimus. Ratast ei tohiks lakkamatult intervjueerida, las ajab oma peaministri asju. Inimene, kes lakkamatult räägib ja kel kästakse rääkida pole mõtet midagi küsida, lootusetu juhtum. Aga tubli mees, kes ikka viitsiks olla peaminister arenenud riigis, viskad lipsu ette ja kannatad ning ajad jutupunktide järgi juttu. Mõtlemiseks ja juurdlemiseks aega ju väga ei jagu.

Ütle parem, kuidas kuulsal BMW-l läheb?

Seisab praegu. Kevadel ajan ratastele ja eks teen mõne kiire sõidu. Õlivahetus tarvis teha ja nipet-näpet. Tahaks ka üleni ära värvida, aga eks näis, kuidas rahadega ja Vaskal aega.

Tööjuures on kõik hästi?

Ikka. Imestan vaid mõningate kolleegide entusiasmi, kes arvavad, et tuleks Jüri Ratast intervjueerida või mõnelt teiselt generaatorilt mingi suvalise asja suhtes kommentaari küsida. Eesti sisepoliitika on üks mugavustsoonis jauramine ja peenhäälestus. Aga töö on töö. Pole hullu, kuigi kipsplaadi seinapanek näib uudiste tootmise asemel vahest kordades mõistlikum tegevus.

Miks sa arvamusartiklite kirjutamise maha jätsid?

Isu sai otsa. Enamasti vaieldakse täiesti mõttetutel teemadel. Mingi eneseimetlus rohkem, kui sisuline mõnus arutelu.

Remont lõpuks valmis?

Pistikud veel vaja seina panna, siis vaibad ja mööbel. Pole mõtet pongestada, igal asjal oma aeg.

Mida põnevat oled lugenud?

Igasuguseid erinevaid asju. Juba mõnda aega tagasi olen avastanud, et iga vastilmunud raamatut pole mõtet ostma tormata. 20 aasta pärast saab ju poolmuidu kätte. Küll loen praegu üht Lenini raamatut, mille jõulukingiks sain, aga samal ajal on pooleli kümned lugemised – Kaarel Karmi elulooraamat ja veel Tallinna apteekide ajalugu ning muu värk.

Mida ootad uuelt aastalt? On mõni mure ka?

Mis siin ikka muret, eks jamasid tuleb ikka ette, aga need pole kõneväärt. Ja eks see uus aasta tuleb nagu ikka, kuid kindel on see, et eks ta tuleb ära kannatada. Maksud ära maksta, tööle kobida ja vaadata, kuidas rõõmus olla.

Indrek Kuus

Indrek Kuus on töötanud 25 aastat ajakirjanduses. Hetkel teeb ta toimetajatööd rahvusringhäälingu uudisteportaalis. Ta leiab, et olgugi elu on tüütu ja keeruline, tasub seda võtta lihtsalt ja rõõmsalt. Loe artikleid (3)