Kaido Pajumaa: miks motiveerivalt juhtimine alati nii lihtne ei ole?

Iga juht tahab oma tiimile parimat. Miks see alati ei õnnestu?

Kuigi olen saanud oma kirjutistele mõnikord tagasisidet, et olen juhtide suhtes veidi kriitiline, olen samas palju rõhutanud ka seda, et enam kui kümne aasta jooksul koolitajana ei ole ma kohanud mitte ühtegi pahatahtlikku või oma meeskonnast mitte hoolivat juhti.

Vastupidi, ka kõige keerulisemas seisus oleva meeskonna juhiga kohtudes on alati tunda tema huvi tiimi ning töötajate käekäigu, ja asjade parandamise vastu. Miks see alati siiski ei õnnestu? Usutavasti on selleks põhjusi palju, aga järgmised kolm on kahtlemata üsnagi silmapaistvad.

Erinevad eesmärgid

Küll oleks lihtne juhtida, kui sa oleksid 100% kindel, et kõikidel su meeskonnaliikmetel on töö juures olulisim meeskonna ühised tulemused. Kui sõpruskond planeerib reisi, soovivad kõik suurepärast lõpptulemust, mistõttu tekib koostöö ja sünergia. Kas sinu meeskonnas töötavad inimesed on aga su tiimi või lausa kogu organisatsiooni edust samamoodi huvitatud nagu ideaalset reisi plaanivad sõbrad?

Kaido Pajumaa

Kaido Pajumaa on meeskondade ja juhtide koolitaja. Tema peamiseks huviks on, mida töötajad ja juhid saaksid ära teha selleks, et tööl veedetud aeg oleks põnevam, positiivsem ja tulemuslikum. Loe artikleid (50)