Saja Lugu: Jüri Märjamaalt

Foto: Saja Lugu meeskond

Jüri tegevuse tulemusena on Sillaotsa Talumuuseumist saanud erilaadne kihelkonna (ka Märjamaa valla) muuseum, kus väga ehedalt ja omalaadselt kajastub paikkonna arengulugu 100 aasta jookul. Jüri maamehelik olek, muhedus, tagasihoidlikkus ja südamlikkus teeb temast võluva isiku, kes on muuseumis suurepärane giid, olles ka õpilastele vanaisalikult mõnus teejuht minevikku. Jüri algatusel ja juhtimisel on Velise piirkonnas teostunud paljud huvitavad ettevõtmised ja 2010. aastal pälvis ta Raplamaa Kultuuripärli tiitli.

Saja lugu” on dokumentaalne portree Eestist läbi tema inimeste. Neid on sada ja nad on pärit sajast erinevast Eesti paigast. Portreed valmimisprotsessist ilmuvad eksklusiivselt ajakirjas EDASI kogu 2018. a jooksul, igal nädalal 2 lugu. Kõik lood on leitavad siit.

Saja Lugu

“Saja lugu” on Eesti vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmiv žanriülene suurteos Eesti inimestest. “Saja lugu” portreteerib neid fotodel ja muusikas ning nende endi sõnadega. Fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase näod ja paigad ning loob sellest koos dramaturg Laur Kaunissaarega ainulaadse fotoraamatu. Helilooja Erki Pärnoja kirjutab mitmeosalise piiridele püüdva teose, mille lavastab Jaak Prints ja kus laval on “Saja loo” peategelased – sada eestlast. Kontsertlavastuse “Saja lugu” maailmaesiettekanne toimub festivali JAZZKAAR avasündmusena 20. aprillil 2018 Noblessneri sadamalinnakus. “Saja loo” aitab publikuni tuua Viru Keskus ja Eesti Vabariik 100. Loe artikleid (70)