Hedvig Hanson: vaikse nädala vaikne luuleõhtu ja kontsert

Kollaaž. Foto autorid: Hedi Rosma ja Kaupo Kikkas.

Juhtus nõnda, et kaks mu lemmikut loojat, kirjanik Tõnu Õnnepalu ja jazzpianist Joel Remmel, esinesid Viljandis kahel järjestikusel õhtul, ning mina, kes ma end haruharva õhtul kodusest mugavusest kultuuriüritusele vean, tegin seda nüüd heal ja tasasel meelel – nii nagu vaiksele nädalale ja ka vaiksele loomingule kohane. Sest aimasin, et neil hetkedel on mulle miskit pakkuda. Ma ei eksinud.

Pean tunnistama, et ma ei ole ahne kultuuritarbija. Lähtun pigem põhimõttest, et “vähem on rohkem” ning et “vaiksem on sügavam”.

Nõnda hoidun ma suurüritustest, festivalidest, mis suurejooneliselt reklaamitud ning kus inimesed justkui jookseks ühe esineja juurest teise juurde, et kultuuri “kogu raha eest” saada. Nõnda läheb kaduma võimalus süveneda ühte, kõik lahustub ruttu ja see kaleidoskoop saab meelte jaoks liiga kirju. Lisaks inimhulgale, kes tähelepanu veelgi hajutavad.

Hedvig Hanson

Hedvig Hanson on Edasi kaasautor. Tuntud peamiselt tundliku muusikuna, kuid tegelenud ka kirjutamisega, ta on teinud kaastööd Postimehele, ERR Kultuurile, ajakirjale Sensa ja Eesti Naine. Hedvig on kirjutanud ka kaks raamatut - dokumentaalne traagiline lugu näitlejannast vanaemast, "Jutustamata lugu. Ellen Kaarma." (2012) ning isiklik, maa- ning artistielu päevik, "Kirju mandrilt" (2016). Loe artikleid (135)