Ilmar Raag: nõuandeid lahinguväljalt

Hind, mida ukrainlased maksavad oma vabaduse eest, on väga kõrge. Me ei tohi seda unustada. Foto: Ilmar Raag

Saabusin paar päeva tagasi Ukrainast. Mul on kaasa võtta üldine hinnang ja 3 nõuannet.

Üldine hinnang: õhus on kevadet. Vene kardetud pealetung osutus peaaegu pettumust valmistavalt vähetõhusaks. Samas osutavad kõik analüütikud, et venelased siiski vist ei pannud veel viimast välja. See viib aga kohe jutu Ukraina vastupealetungile. Kui ma seekord ukrainlaste jutus midagi kuulsin, siis oli see ootus, et Ukraina rünnak muudaks midagi oluliselt. Ka meedias luuakse tausta läbi kõikide piltide Leopardidest ja muudest imeloomadest. See on kui püss Tšehhovi näidendi seinal. See peab paugu tegema. Aga lähme praktiliseks.

Eestis on kohe algamas mitmed suuremad õppused. Ka minul on neile saabunud kutsed. Küsisin seltskonnalt ukraina kompaniiülematelt, mida nad nõuandena annaksid kaasa eestlastele või ükskõik millisele sõjas mitte olnud sõjaväelasele. Kõik vestluses osalenud mehed on sõdinud praeguseks juba aasta. Siin need mõtteterad on.

Ilmar Raag

Ilmar Raag on otsija ja filmilavastaja. Aga ta on olnud ka Riigikantselei Strateegilise kommunikatsiooni nõunik, kus ta tegeles peamiselt kriisikommunikatsiooniga. Loe artikleid (66)