Kaja Kann. Tegelikult on see väga tähtis, et sa seal maal viitsid veel jännata

Kaja Kann. Foto: Alissa Šnaider

Kaja Kann kirjutab maakoolide ja -raamatukogude kuritegelikust sulgemisest, Anna Hintsi “Savvusanna sõsaratest” ning võimalikust uusmetsavendlusest.

Lääneranna omavalitsus tegi vaatamata kohalike kogukondade tugevale vastuseisule siiski otsuse sulgeda kaks kooli ja kolmes vähendada klasside arvu. Rõugel ning Põhja-Sakala vallal seisavad need otsused ees. Paljud kultuurimajad ja raamatukogud on juba varem suletud või ümber korraldatud, nii Haljala vallas kui Saaremaal. Kindlasti kusagil mujal ka, paigus, kus kogukonnad sama tugevad ja jõulised ei ole.

Muutusi esitletakse meile kui paratamatust, väites, et inimesi lihtsalt enam maal ei ole. Mõnes kohas ei olegi, aga mõnes on, mis siis, et vähe. Minu pea tõrgub sellest kõigest aru saamast. Kui sul on kodus midagi vähe, näiteks ruumi, ja sa ruumi vajad, siis käärid käised üles ning hakkad ruumi juurde tekitama. Praegune poliitika teeb hoopis vastupidist: kui ruumi on vähe, siis kaotame ka selle viimase ruumi ära. Kummaline suhtumine.

Kaja Kann

Kaja Kann on kaasaegse tantsu koreograaf, tantsija ja treener, ZUGA ühendatud tantsijate ning OMAtsirkuse üks asutajaid. Tegutseb üha enam ka kultuuriajakirjanikuna ja kirjanikuna. Tema teine raamat "Tänavatüdruk" (2020) pälvis Tallinna Ülikooli kirjanduspreemiate jagamisel eripreemia. Loe artikleid (38)