Silvia Pärmann: ma räägin Aafrika kuldrõõmudest*

Eesti ja Uganda jagavad sama ajavööndit, kuid kliimavööndid enam erinevad olla ei saakski. Foto: Silvia Pärmann Eesti ja Uganda jagavad sama ajavööndit, kuid kliimavööndid enam enam erinevad olla ei saakski. Foto: Silvia Pärmann

Kõik Ugandasse sattuvad turistid armastavad miskipärast pealinna Kampala pilvelõhkujate ja startupper’ite kontorite asemel pildistada väljasuremisohus mägigorillasid, äärelinnade vaesust ja savionnide vahel poolpaljalt ringi jooksvaid lapsi – sest vist on lihtsalt nii valus tunnistada, et meie linnamaastik on igavam ning ärimaailm aeglasem, kortsulisem ja kahvatum.

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja kevadnumbris, mis on saadaval suuremates kioskites üle Eesti ja jaekaupluste ajakirjandusletis. 

Eurooplaste jaoks peaaegu et viimasena “avastatud” Aafrika riik Uganda on tänaseks lisaks loodusturistidele hästi tuntud ka ettevõtjate seas. Juba praegu elab Aafrikas üle 40% maailma noortest. Uganda, kus keskmine vanus 16 (pisut noorem on vaid Nigeeria), on üks neist riikidest, mis kujundab hoogsalt Aafrika – ja tegelikult ka kogu ülejäänud maailma – nägu tulevikus, kuivõrd hetkel umbes 45 miljoni elanikuga riik kasvatab kõigi prognooside kohaselt oma elanikkonna 59 miljoni suuruseks juba aastaks 2030. See on nooruslik, energiline ja pealehakkamist täis nägu, mis meile sealt tulevikust vastu vaatab.

Silvia Pärmann

Silvia Pärmann on Edasi kaasautor, fotograaf ja ajakirjanik, kes on viimased kümme aastat toimetanud mitut arhitektuurile, disainile või moele keskenduvat ajakirja. Loe artikleid (241)