Meediaülevaade: naabrid räägivad. 25.02.23

“Naabrid räägivad” on rubriik, mis käsitleb paar korda kuus lähimate naaberriikide (Soome, Rootsi, Läti, Venemaa) meedias kajastamist leidnud teemasid, mis võivad ka Eesti lugejale huvi pakkuda.

Soome

Abikaasa programm

Välismaiste spetsialistide meelitamine Soome nõuab ettevõtetelt pingutusi ja raha, aga samas on tehte teine pool see, et needsamad suure vaevaga Soome toodud spetsialistid lahkuvad, kui nende abikaasal-elukaaslasel on kohanemisraskusi. Helsingi linn üritab koostöös erinevate ministeeriumitega olla antud asjas ettevõtetele abiks 2020. aastal käivitatud Abikaasa programmi info- ja tugivõrgustikuga. Loe edasi: YLE

Ain Hinsberg

Ain Hinsberg on Pärnust pärit turismimajanduse asjatundja, kes on külalislahkusmajandust uurinud ja kogu Läänemere regioonis edendanud viimased 25 aastat. Külalislahkusmajandus tegevusvaldkonnana on riigi majandusele olulise mõjuga nähtus, mis eeldab valdkonnas tegutsejatelt regulaarset kursisolekut naaberriikide elanike jaoks oluliste teemadega, aga ka analüüsima Eesti kuvandit naabrite vaatenurgast. Loe artikleid (165)