“Coach annab nõu”. Toomas Tamsar: töökoormusest ja ülejuhtimisest

Foto: Shutterstock

Seekordses kolumnis tuleb juttu sellest, kuidas tulla toime suureneva töökoormusega, ja vaatame vahelduseks motiveerimise asemel otsa mõnedele demotiveerimise asjaoludele, mis seda põhjustavad.

Rubriigis “Coach annab nõu” vastab pikaajalise juhtimiskogemusega juhtimistreener Toomas Tamsar tööelu ja juhtimisolukordadega seotud küsimustele. Saada oma küsimus aadressile hello@edasi.org ja võimalik, et järgmisel korral saab just Sinu küsimus vastuse.

Küsimus: “Ma olen kohusetundlik. Püüan alati mõista oma juhti ja mis vaja teha, teen ära. Ma aitan kolleege. Juba pikemat aega on mul tunne, et see kõik on ebaõiglane. Need, kes vähem teevad ja kellel on aega, neile ei anta lisatööd. Ikka mulle. Ma olen väsinud, mu pere pole rahul. Kuidas vältida ülekoormust ja ebaõiglust?”

Elu ei olegi õiglane. Kes teeb rohkem, sellele antakse rohkem ja ka oodatakse rohkem. Selles küsimuses õiglust kusagilt väljastpoolt oodata on enesepett. Miks nad nii teevad? Sest töö on vaja ära teha. Juhid ja kolleegid annavad ülesandeid või paluvad abi ikka neilt, kelle puhul nad teavad, et asjad saavad tehtud. Kui püüad pilti nende seisukohast vaadata, küllap mõistad.

Toomas Tamsar

Toomas Tamsar on International Coach Federationi sertifikaati omav juhtide coach. Töötanud coach’ina umbes 300 juhiga erinevatest riikidest, tippjuhina üle 25 aasta. Loe artikleid (25)