Alex Ljadov: Ciao Milano, Donatella Versace ja sinised helendavad joogid

Donatella I Foto: erakogu

New York, London, Milano – kõik need on moemaailma eliiti kuuluvad metropolid, mille külastamisest miljonid kindlasti unistavad. Minu jaoks sümboliseerivad kaks viimast iga kuue kuu tagant korduvat rutiini, mis kestab umbes poolteist nädalat.

Sinna kuuluvad lugematud hotellitoad, autojuhid, juuksurid ja meikarid. Tihti kaob keset fantastilist kaootiliselt orkestreeritud möllu reaalsustaju ära ja kogu ooper tundub justkui igapäevane või koguni tavaline. Kuid sinna suppi on segatud ka universumi peatavad sekundid/minutid/tunnid, mida mäletan tõenäolist kogu elu.

Samuti leidub momente, mis panevad mu aju filosoofilisel tasandil tossama. Näiteks ühes Milano sõjaväeaia tillukeses telgis on ca 200 artistliku hinge, kes kõik on eri rassist, rahvusest ja päritoluga. See on imeline, kuidas nad kõik töötavad inspireeriva entusiasmiga vaid kümne minutilise ekstravagantse show nimel. See kõik on hästi õlitatud süsteem nagu iga teinegi äri siin maailmas.

Alex Ljadov

Alex Ljadov on maailmarändur, kelle reisikohver paikneb hetkel boheemlaslikus West Harlemi korteris. Aeg-ajalt kirjutab ta Edasile oma tegemistest modellimaailmas ja kreatiivsest elust originaalsuse mekas New York’is. Loe artikleid (19)