Alex Ljadov: Ciao Milano, Donatella Versace ja sinised helendavad joogid

New York, London, Milano – kõik need on moemaailma eliiti kuuluvad metropolid, mille külastamisest miljonid kindlasti unistavad. Minu jaoks sümboliseerivad kaks viimast iga kuue kuu tagant korduvat rutiini, mis kestab umbes poolteist nädalat.

Sinna kuuluvad lugematud hotellitoad, autojuhid, juuksurid ja meikarid. Tihti kaob keset fantastilist kaootiliselt orkestreeritud möllu reaalsustaju ära ja kogu ooper tundub justkui igapäevane või koguni tavaline. Kuid sinna suppi on segatud ka universumi peatavad sekundid/minutid/tunnid, mida mäletan tõenäolist kogu elu.

Samuti leidub momente, mis panevad mu aju filosoofilisel tasandil tossama. Näiteks ühes Milano sõjaväeaia tillukeses telgis on ca 200 artistliku hinge, kes kõik on eri rassist, rahvusest ja päritoluga. See on imeline, kuidas nad kõik töötavad inspireeriva entusiasmiga vaid kümne minutilise ekstravagantse show nimel. See kõik on hästi õlitatud süsteem nagu iga teinegi äri siin maailmas.

Hetkel värvib Dsquared2 backstage‘s mu silmalauge imeilusate silmade ja lahke naeratusega liibanoni neiu, kellel ei ole ilmselt vähimatki aimu, et kavatsen temast kirjutada. Ta on süvenenud minu näolappi ning pintslit hoiab ta käes nagu Pablo Picasso. Olen lummatud tema hoolikusest ja ekspressionistlikust ilmest. Tihti ei ole vahet, kas luua miljoni-dollari-maali või ideaalset meiki. Kunst on tõlgendatav tuhandes eri võtmes.

Lahkudes märkan, et meil on ühesugused lumivalged patsikummid, mis toob mulle korraks naeratuse näole. Võibolla see oli märgiks, et meie aurad sobisid või oli see siiski hoopis taustal üürgav Justin Timberlake’i laul Rock your body?

Peadpööritavad hetked

Rääkides peadpööritavalt maagilistest momentidest, siis mõni päev tagasi oli ikoonilise Donatella Versace’i aeg võita hiilgava produktsiooni ja lineup‘ga moenädalate kuld. Ta oli tagasi toonud üheksakümnendate superstaarid Naomi Campelli ja Carmen Kassi. Naomi on hands down naine, kes iial ei vanane. Ta ilu on pimestav ja attitude laval kordades fierce’im kui kõigil tänapäeva tippudel. Harjutamine teeb meistriks!

Kogu kollektsiooni ja show sõnumiks olid powerful women and females can achieve anything! High five Donatella, ütleksin seepeale. Mul õnnestus show’le sisse snifferdada ka mu kooliaja neljasesse boy gang’i kuuluv auväärne liige mister Sten. Muidugi olin mina ainuke tüdruk selles grupis ja võin saladuskatte all avaldada, et suutsin kõik poisid oma viiulit mängima panna. Good times!

Mõtlesime Steniga välja master plan’i, et ta on mu poolvend ja lootsime perekonna awww-efektile. SEE TOIMIS! Ta sai kõiki oma crush‘e (Gigi, Bella, Taylor, Stella jne) live’s näha. Tundsin taaskordselt rahulolu, et olen suurepärane sõber. Loodetavasti tulevikus, kui ta on miljonär, kelleks ta enda sõnul plaanib “kobistades” saada, he will return the favors. Me ütleme alati: “bros before hoes.”

Õigesti valitud sõbrad on igavesed, aga naised tulevad ja lähevad.

Peale Versace’i show’d olime energiapommid ning meie akud olid ümberringi toimuvast suurepärasest melust laetud. Autoni jälitasid mind kümned paparazzod ja mõni toppis isegi oma kaamera lahtisest autoaknast sisse. Ma üldiselt naudin, kui tänaval mu hoolikalt valitud outfit‘e pildistatakse, kuid see läks juba liiale. Vaesed Hollywoodi tähed! Hotellis alustas päeval kaks võileiba söönud “geniaalne” Sten viina lürpimisega, sest olin talle lubanud, et lähme välja. Hea sõber nagu ma olen helistasin oma autojuhile. Dima viis meid oma keskealiste Milano ärikatest sõpradega õhtusöögile, mis loomulikult meie eest kinni maksti. Mäletan, et ühe mehe nimi oli Walter, kellel oli ka enda klubi. Sisenesime klubisse tagauksest ning läbi maa-aluse käigu jõudsime oma vip-lauda. Olin õhtusöögil joonud koguni kolm klaasi sancerre’i veini ehk mul juba pea sumises ning seega keeldusin helendavast sinisest joogist, mille Sten mõtlemata alla kulistas. Mulle ei meeldinud muusika ja seega viidi mind Dj juurde, sest olin veendunud, et suudan peo paremini käima tõmmatu, kui too vennike.

Tuleb tunnistada, et plaate keerutada on ikka väga võimas ja nagu ma arvasingi, siis tõmbas Kanye West’i Niggas in Paris lobiseva rahva maast automaatselt lahti.

Siiski, kui keegi plaanib reisi, kus rihm lõdvaks lasta ja korralikult pidu panna, siis soovitan soojalt New York’i rohkem. Peale tunniajast muusika mängimist, vip-alasse tagasi jõudmist, leidsin eest toolil tõmbleva Steni. Tuli välja, et sinna pealtnäha lõbusasse sinisesse helendavasse jooki oli lisatud midagi, mis paneb ka tugeva sportlase äratundmatuseni käituma. Oli aeg hotelli minna.

Siit ka hoiatus kõikidele noortele, et kunagi ei tasu aktsepteedida jooke, mis sulle kätte antakse, vaid välja valamisel peaks juures olema. Safety first kids!

“FIRST LOOKS!!!” karjub tüütu itaalia aksendiga blondiin. Lõpetan rohelise kummikaru närimise ja liigun koos Molly ja Stellaga vaikselt riietusala poole. Mu teele jäävad kaks kõige armsamat maas fotograafide eest peitvad inglit Taylor ja Romee ning viimast touch up’i tegev Julia Nobis. Enne riietumist on mul veel aega Harlethist ja Mollyst teha meie tavapärane squad foto.

Lights, camera, action as they say!

Stay fab, Alex
instagram@alexandraelizabethljadov
snapchat@alexandraljadov  

Alex Ljadov

Alex Ljadov

Alex Ljadov on maailmarändur, kelle reisikohver paikneb hetkel boheemlaslikus West Harlemi korteris. Aeg-ajalt kirjutab ta Edasile oma tegemistest modellimaailmas ja kreatiivsest elust originaalsuse mekas New York’is. Loe artikleid (19)