Teatriarvustus. Kaja Kann: küündimatu küünik. “Küünik”

Stseen lavastusest. Foto: Teater Kelm

“Teoreetiliselt võib muidugi abi otsida lavastuses kõlanud mõistetest, näiteks translaupäev või Jussikese kaheksa sõpra. Nendel hetkedel hakkab mõistus särisema. Kas tegemist on lõbusa naljaga või tuleb siit otsida lavastuse võtit? Kahjuks ei ole lavastuses ei draamat, komöödiat ega ka tragöödiat,” kirjutab Kaja Kann lavastusest “Küünik”.

Lavastus: “Küünik”. Teater Kelm. Autor ja lavastaja Karl Koppelmaa, näitlejad Lauri Saatpalu, Karin Rask, Triinu Meriste, Markus Habakukk, kunstnik Johannes Valdma. Esietendus 25. jaanuaril.

Üle pika aja tuli Teater Kelm välja uue lavastusega “Küünik”. Lavastuse loovjõud on vanad head: näidendi autor ja lavastaja Karl Koppelmaa, lava sättis ruumiks Johannes Valdma. Näitlejad aga hoopis uued: Lauli Koppelmaad, kes varem autori ideid veenvalt teostanud, seekord laval ei ole, küll aga mängib ta videoekraanil. Uueks trupiks on lavastaja valinud kirju seltskonna: Markus Habakuke, Karin Raski, Triinu Meriste ja Lauri Saatpalu.

Kaja Kann

Kaja Kann on kaasaegse tantsu koreograaf, tantsija ja treener, ZUGA ühendatud tantsijate ning OMAtsirkuse üks asutajaid. Tegutseb üha enam ka kultuuriajakirjanikuna ja kirjanikuna. Tema teine raamat "Tänavatüdruk" (2020) pälvis Tallinna Ülikooli kirjanduspreemiate jagamisel eripreemia. Loe artikleid (33)