Lapsepõlvefoto: koreograaf ja lavastaja Mare Tommingas

Foto: Mare Tomminga erakogu.

Foto on teinud minu isa, Karl Kiisk ilmselt 1967. või 1968. aastal Tallinnas, meie korteris. Mul seljas kostüüm, mille õmbles minu ema Leida poloneesi-tantsu tarvis.

“Lapsepõlvefoto” on Edasi rubriik, kus tuntud persoon jagab üht hetke oma lapsepõlvest ning mõtiskleb selle üle, mis on temas sellest ajast alles, mis muutunud. Millised olid tema unistused siis, kuidas need on täitunud ja millised seosed on neil tänase hetkega. Rubriiki toimetava Hedvig Hansoni sõnul loodab ta tuua lugejaile läbi nende lapsepõlvelugude inspiratsiooni ning usku iseendasse.

Mingit plaani siis end tantsukunstiga siduda mul ei olnud. Katsetega sain sisse Tallinna 65. Keskkooli kunstiklassi ja ilmselgelt oleks kooli lõpetades olnud loogiline samm Kunstiülikool… aga võib-olla ka mitte. Olin esimeses klassis, kui ühel päeval astus klassiruumi väga šarmantne daam, kes kutsus lapsi balletiringi Pähklipureja, mis tegutses samas koolis. Tõstsime klassiõega käed püsti ja nii me siis hakkasimegi balletiringis käima. Svetlana Järvi oli temperamentne, fantaasiarikas tantsuseadja ja tema juhendamisel said lavaküpseks mitmed lavastused, kus tantsijaid oli kõigist kooli klassidest.

Hedvig Hanson

Hedvig Hanson on Edasi kaasautor. Tuntud peamiselt tundliku muusikuna, kuid tegelenud ka kirjutamisega, ta on teinud kaastööd Postimehele, ERR Kultuurile, ajakirjale Sensa ja Eesti Naine. Hedvig on kirjutanud ka kaks raamatut - dokumentaalne traagiline lugu näitlejannast vanaemast, "Jutustamata lugu. Ellen Kaarma." (2012) ning isiklik, maa- ning artistielu päevik, "Kirju mandrilt" (2016). Loe artikleid (124)