Edasi – Innustav ja hariv ajakiri

Mari-Liis Lill: mida Sina selles olukorras teeksid?

Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon tähistas 11. novembril oma 25. sünnipäeva. Heitmaks valgust tänapäevastele probleemidele tööturul, toodeti ka videoklipid, mis kirjeldavad erinevaid diskrimineerimise vorme, millega naised erinevatel ametikohtadel silmitsi seisavad. Kõik videotes räägitavad kohati uskumatud lood on ometi tõestisündinud.

Ammu enne sünnipäeva tulid minu juurde Leena, Ester, Mari ja Kersti BPW Ettevõtlusklubist ja küsisid, kas ma tean, mis on “klaaslagi”, “klaaslift”, “klaaskalju”, “klaassein” ja veel palju klaasiga seotud kummalisi mõisteid. Mõnda ma teadsin, mõnele küsisin tausta juurde. Igaljuhul sai selgeks, et kui olukorrale on juba eraldi termin loodud, siis on asi tõsine. Ja et tegemist ei ole moodsa arhitektuuriga, vaid mõisted kirjeldavad naiste olukorda tööturul ega piirdu ainult klaasiga seotud kujunditega.

Kaevusin teemasse, vaatasin, lugesin ja mis peamine – ajasin juttu erinevate naistega, kellel oli endal tulnud  kokku puutuda diskrimineerimisega tööturul. Mõned lood olid uskumatud, mõned naljakad, mõned kippusid korduma, aga nad kõik olid päris. Ja nende päris lugude põhjal valmisid koostöös BFM-iga klipid (tervitan siinkohal kogu meeskonda, näitlejaid ja eriti kõiki julgeid naisi, kes olid nõus oma kogemust jagama!), mis räägivad inimeste isiklike kogemuste kaudu lahti üldisemaid probleeme.

Need tõestisündinud lood kutsuvad ka kõiki vaatajaid (soost ja positsioonist sõltumata) üles mõtlema küsimusele: Mida mina selles olukorras teeksin? Ja kuidas ehitada maailma, kus selliseid probleeme ei eksisteerikski?”

Mari-Liis Lill on klippide idee autor, stsenarist. Muuhulgas tunnustas Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon teda ka tiitliga Aasta Naine 2017 (tiitel antakse naisele, kes on olnud ühiskonnaelu aktiivne mõjutaja).

Loe Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni tegemistest siit.

Foto: Kalev Lilleorg I Allikas: bpw-estonia.ee

Kui Edasi pakub Sulle väärtust...

...siis meil on Sulle väike palve. Järjest enam inimesi loeb Edasit, aga reklaamitugi ei tule veel piisavalt järele. Kuid kvaliteetse sisu loomine nõuab pühendumust, aega ja raha. Kui Sulle läheb ajakirjanduse käekäik korda ja oled nõus andma selleks oma panuse, siis vaata, kas saad olla abiks. Igakuisel 3-5€ püsimaksel (1-2 tassi kohvi) on ajakirja arengule tugev mõju. See võtab vaid 1 minuti. Igal juhul oled oodatud tagasi. Aitäh.

Saaja: Edasi.org OÜ
LHV: EE657700771002166750
Swedbank: EE082200221064922783

Aita luua müravaba sisu – hakka Edasi toetajaks!