Mart Kase: särjekotletid

Foto: Teele Kase

On pühapäeva varahommik 8. jaanuaril 2023, istun Värska lähedal asuvas RMK Luige metsamaja esimesel korrusel kamina juures ning kirjutan Edasi kolumni. Teised veel magavad, kõrvaltruumist on kosta lausa raju norskamist. Mainisin enne magama jäämist teistele, et hakkan hommikul kirjutama ja nii on lahked õhtused tiksujad mulle ka paberi peal kolumni jaoks mitmeid pealkirju jätnud. Ma tänan neid väga, aga seekord ma ei kirjuta Eesti spordist ega maailma geopoliitikast.

Aga ma räägin parem eilsest päevast. Mis siis eile toimus?

Eile oli selle talve üks külmemaid päevi, aga meil oli seltskonnaga kokku lepitud igaaastane talikalastus ja oleng. Mõni aeg tagasi sai välja valitud Luige metsamaja ja kuna see asub Lämmijärve lähedal, siis panin ette, et võiks hommikul minna Lüübnitsast jääpüüki tegema. Aga ilmaennustus näitas üsna krõbedat pakast ja meil on seltskonnas üsna mitmed jõnglased, et oli vaja konkreetset plaani, niisama mööda jääd tuiamine oleks võinud lõppeda paari tunniga kringliks külmununa. Otsisin välja kalastustelgi, mida pole aastaid kasutanud ning ütlesin, et seekord keskendume ja loodame särjepüügile, et paneme hommikul telgi ülesse, lapsed telki kuniks külmas vastu peavad ning söödame telgis olevaid jääauke pidevalt kalasöödaga ning loodame, et särjeparv tuleb alla.

Mart Kase

Mart Kase elab Valgamaal Karula vallas Kaagjärve külas ning kasvatab oma talus kitsi. Mart on eelnevalt pealinnas töötanud nii teatris kui reklaamiagentuuris, nüüd lihtsalt vajas elu uut väljakutset. Mart kirjutab Edasile, kuidas paistab Eesti elu väljaspool Tallinnat. Mardi taluelust räägib blogi www.metsikelu.ee/blogi. Loe artikleid (138)