Tuulikki Bartosik ja Sander Mölder: tähtis on ennast üllatada

Tuulikki Bartosik ja Sander Mölder. Foto: Kert Ülenõmm

Tuulikki Bartosik on liikunud akustilise poole, oma areaali akustilise heli suunas on avardanud ka elektroonikataustaga Sander Mölder. Jaanuaris ilmuva Tuulikki Bartosiki uue albumi “Playscapes” eel, mida aitas produtseerida Sander Mölder, lahkasid nad Edasi jaoks peetud vestluses küsimusi muusikategemise loomeprotsessist.

Loominguline protsess ja selle kulgemine

Tuulikki: Mulle tundub, et kogu sinu loomingu ja loomingulise protsessi võiks kokku võtta kahe sõnaga: vaba ja intuitiivne. Sa pole keelanud endale mingeid arengusuundi, oled läinud sinna, kuhu intuitsioon on viinud. Ja mulle on olnud eeskujuks ning toeks su väle reageerimine, et kui tuleb idee, siis kohe teeme ära. Mitu sellist mõtet sattus ka “Playscapesi” peale. Kui kogu aeg otsida täiust ja muudkui lihvida, selmet katsetada ja valida parim välja, siis ei jõuagi valmis asjadeni, aina unistad, kuidas võiks olla.

Sander: Jah, eks siin on ilmselt mingi sweet-spot, kus saavad kokku vabadus ja perfektsionism. Mulle meeldib vist kõige rohkem nii, et proovin õppeprotsessi ja sooritamist teineteisest võimalikult kaugel hoida. Et sooritus tuleks krambivaba ja sujuv. Õppimise ajal püüdlen ideaali poole, aga sooritades teen lahtise käega või nagu hetkel tuleb.