Ott Lumi: vali oma kindral

Ott Lumi. Illustratsioon: Toon Vugts

Peatsete valimiste keskne märksõna on “kindral”, sest kellel on oma kindral, see pakub meile meie igapäevast turvatunnet.  Üldiselt näib “kindral poliitikas” aga olevat globaalsem trend.

Üldiselt on nii, et igal ajastul on omad poliitiku tüpaažid, keda rahvas tahab valida. Näiteks 20 aastat tagasi olid Eesti erakondade jaoks väga popid hõivatavad ärimehed. Poliitikasse tulid Mõisad, Paltsid, Lepiksonid, Rahumäed, Sooääred, Sestrid, Roosid jne. Lisaks sellele, et rahvale meeldis valida “päris elus” läbi löönud inimesi, ei teinud need isikud halba ka parteide rahakotile.

Peatsete valimiste keskne märksõna on “kindral”, sest kellel on oma kindral, see pakub meile meie igapäevast turvatunnet. Tuleb rõhutada, et Eestis kaadrikaitseväelane erakonda kuuluda ei tohi. Samuti ei tohi kohaliku omavalitsuse volikogu, riigikogu ega vabariigi presidendi valimistel kandideerida kaitseväelasena. Kandideerida saab vaid erusõjaväelane. Aga sellest täitsa piisab, et ehitada parteile militaarkuvandit. Ja selleks ongi vaja oma kindralit.

Ott Lumi

Ott Lumi on riigi-ja poliitikateaduste doktor. Loe artikleid (30)