Mart Kase: võitlus lumega, võitlus iluga

Foto: Teele Kase

Lund on Valgamaal nõnda palju, et lamedamad katused tuleb puhtaks lükata ja neid kitseaedikute varjualuseid meil ikka on. Omamoodi sport alguses, lõpuks muutub tüütuks. Aga kokkuvõttes on tegemist ikka postkaardi-talvega.

Lumi on ilus asi. Vaimse tervise huvides on Eestis inimestele lund vaja. See tekitab soojust ja mul on lihtsalt nii ilus neil talvehommikutel sauna juurest maja poole vaadata. Suured puud on lumes aristokraatlikud. Kui kuu pole veel tuttu läinud, siis elan muinasjutus. Ma tunnen end neil hetkedel ilu kuningana.

Aga sel aastal on argine, et talve reaalsusmõõde on vähemasti Lõuna-Eesti inimesteni jõudnud juba detsembri alguses. Lund on palju ja näitab, et esmaspäeval tuleb veel mõnuga juurde. Minust on kahjuks nii murdmaasuusatamine ja mäest alla laskmine kaarega mööda läinud, minu hobile talikalastusele mõjub lumi ainult halvasti, jääd ei teki, kui raske lumekiht järvele peale sajab. Aga mulle meeldib näha, kuidas osad inimesed fännavad suusatamist. Laupäeva hommikul olin Valgas Maratoni poes saalijalka jalanõusid ostmas ja nägin, kuidas inimesed tunnevad huvi suuskade soetamise vastu, et minna sõitma, minna tegema värskes õhus liuglevat tervisesporti.

Mart Kase

Mart Kase elab Valgamaal Karula vallas Kaagjärve külas ning kasvatab oma talus kitsi. Mart on eelnevalt pealinnas töötanud nii teatris kui reklaamiagentuuris, nüüd lihtsalt vajas elu uut väljakutset. Mart kirjutab Edasile, kuidas paistab Eesti elu väljaspool Tallinnat. Mardi taluelust räägib blogi www.metsikelu.ee/blogi. Loe artikleid (138)