Kadri Kroon: Korsika – puhta ilu saar 

Bonifacio sadam ja kindlus. Foto: Shutterstock

Vana-Kreeka ajast on Korsikat kutsutud Kallisteks, mis kreeka keeles tähendab ilus. Korsika pakub tõesti rohkelt ilu nii silmale, meelele kui ka keelele.

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja talvenumbris, mis on saadaval suuremates kioskites üle Eesti ja jaekaupluste ajakirjandusletis.

Türkiissinine merevesi, lumivalged liivarannad nagu Maldiividel, metsik loodus, kaljud, lummavad mäetipud, korgitammede salud, serpentiinteed, kohalikud veinid ja toit – kõike kaunist jagub igale maitsele. Kui teile ei meeldi kõrguste vahed ja keerlevad mägiteed, siis võite Korsika unustada, või lennake kohale ja peatuge ühes rannalinnas. Ka prantslased ise on saare nimega nõus, nad nimetavad Korsikat hellitavalt île de Beauté’ks ehk Ilu saareks. Prantsuse rannikult 170 kilomeetri kaugusel Vahemeres paiknev saar on sajandeid isoleeritud olnud. Kultuuriliselt on ta palju lähemal Itaaliale, Sardiinia ongi lähim maatükk.

Kadri Kroon

Kadri Kroon on paadunud foodie, andunud veinifänn ja tulihingeline reisihull, kellele meeldib kogeda ehedaid hetki puhtast uudishimust elu ja maailma vastu. Tema soovituste järgi suurlinnades seigeldes on reisielamus garanteeritud. Kadri on Edasi toidu-, veini- ja reisirubriigi toimetaja. Loe artikleid (83)