Kristjan Lepik soovitab: nädalavahetuse lugemisnurk. Oktoober #2

Nädavahetuse lugemisnurk on Kristjan Lepiku poolt Facebookis peetav n-ö raamaturiiul, kuhu ta koondab huvitavaid artikleid erinevatel teemadel laiast maailmast. Kristjan soovitab seda tarbida koos vaikuse, päikesepaiste ja pannkookidega. Edasi avaldab lugemissoovitusi paar korda kuus.

Mona Lisa & teadus

See on artikkel, mille lugemise järel tahaks õnnest palju hüppeid teha – et selliseid inimesi on olnud ja on praegu olemas. Leonardo da Vinci ja Mona Lisa lugu, ehk kuidas ta suutis teaduse abil sellise maali teha, kombineerides meditsiini, optika ja matemaatika. Aasta 1520 kandis, millal Eesti targeim mees oskas ehk veidi kirjutada? Loe edasi…

Ärevus on noorte hulgas tõsine probleem

Ärevus on üha tõsisem probleem USA (ja mitte ainult) noorte hulgas. Kas ka sotsiaalmeedia igapäevane kasutamine on selles olulisel kohal? Loe edasi…

Tehnoloogiasektor mures sotsiaalmeedia mõju pärast

Väga oluline pikem lugemine sellest, kuidas mitmed tehnoloogiasektori inimesed on mures selle üle, kuidas sotsiaalmeedia on juba meie mõtted osaliselt röövinud. Kaasa arvatud näiteks FB Like nupu looja. See teema on väga tähtis, seda riski praegu kindlasti alahinnatakse. Me puudutame oma telefoni ekraani keskmiselt 2600 korda päevas (mida??). Ma sain artikli lõpus aru, et olin kaks korda peatanud artikli lugemise, kuna telefoni tuli mingisugne teade. Neetud. Loe edasi…

Sotsiaalmeedia mõjutajad ei ole erapooletud

Kuidas sotsiaalmeedias mõjutajad (influencers) on pea alati ära ostetud ning kogu see maailm on suuresti võlts. Väga raske on leida ausaid ja autentseid soovitusi. Loe edasi…

Teadlased aitavad muuta ülekuulamistaktikaid

Kuidas teadlased aitavad muuta ülekuulamistaktikaid, kaasa arvatud terroristidelt info saamisel. Aitavad sõbralikud meetodid ja mitte julmad. Loe edasi…

Raamatuarvustus inimkäitumisest

Värske Nobeli majanduspreemia omanik Richard Thaler, kes mõistis kui hullud me oleme. Alati suurepärane Michael Lewis arvustab raamatut. Loe edasi…

Kuidas internetikohtamised muudavad ühiskonda

MIT Technology Review kirjutab sellest, kuidas online dating muudab kogu meie ühiskonda. Selliselt tutvunud paaride abielud püsivad suurema tõenäosusega kui traditsioonilistel viisidel tutvunud paaridel. Loe edasi…

Tehisintellektist

7 ohtlikku põhjust tehisintellekti ennustuste taga.  Loe edasi…

Kristjan Lepik

Kristjan Lepik on majandusekspert. Loe artikleid (42)