Romet Vaino: Sarek 2022 – tagasitulek

Foto: Romet Vaino

Pärast seda, kui kangelane on võtnud vastu väljakutse, ületanud takistused enda sees ja ümber, naaseb ta eneseteadlikumana ja küpsemana. See kangelane olen mina, sina ja kõik ülejäänud inimesed meie ümber. Teekonnaks ei pea tingimata olema Sarek, Everest või kuule minek. Meie igapäevaelud on täis väikseid kadalippe, mis nõuavad meilt kangelaslikkust ja kui eneseteadlikult elada, on neist midagi ka õppida.

Romet Vaino 3-osaline reisikiri Rootsi rahvusparki Sarekisse. Artiklit saab soovi korral kuulata, link artikli lõpus, teksti loeb loo autor Romet Vaino.

Nagu eelmises osas tõdesin, ei olnud mul minnes küsimusi, millele vastuseid lootsin leida. Pigem ilmutasid end küsimused, millega argipäeva naasta. Jungil oli ilmselt õigus, et sügavam arusaam iseendast eeldab piisaval hulgal üksi olemist. Katsu sa siis aru saada, et kes sa oled kui lugematutest kanalitest tuleb nii inspireerivaid edulugusid kui hoiatavaid tragöödiaid. Nii palju võimalusi kellekski saada, nii palju riske lõpetada kellenagi, kes sa tegelikult olla ei taha.

Romet Vaino

Romet Vaino kulgeb viiel meelel läbi nelja aastaaja üle kodumaa maastike. Selline teadlik looduses liikumine pakub suurel hulgal märkamisi nii inimpsüühika kui looduse enda kohta. Tema igakuine kolumn pakubki vahetuid emotsioone ja mõtteid loodusest ning käib ühte sammu loodusliku aastaringiga. Loe artikleid (62)