Kuidas tulla toime “drama queeniga”? 7 nutikat võtet pingelistes olukordades

Üks on kindel – tööl on alati draamat, see on vältimatu. Kui tegemist on inimeste ja suhtlemisega, siis juhtub tihtipeale, et öeldud sõnu ja suhtumist tõlgendatakse teiste poolt valesti, egod põrkuvad ja üksteise närvid pannakse proovile. Ajakirjas Inc.com jagab leadership coach Marcel Schwantes nõuandeid, kuidas konfliktisituatsioonis käituda ja toob välja 7 kasulikku tegevust pingete maandamiseks.

Schwantes soovitab rakendada mõistlikul tasemel emotsionaalset intelligentsust ning konfliktiolukorras tegeleda vastamisega, mitte reageerimisega. Vastates ei võta asjad nii kiiresti tuld, see võimaldab olukorda analüüsimida ja mõelda välja parim lahendus. Mõnikord nõuab see rohkelt kannatlikkust.

1. Hinda olukorda

Emotsionaalselt intelligentsed inimesed hindavad olukorda ja kuulavad ilma hukka mõistmata, analüüsivad ja püüavad enneaegselt mitte reageerida. Aeg-ajalt tähendab see oma otsusega ootamist. Mõeldes olukorrale ratsionaalselt, leidub lõpuks hoopis mõistlikum lahendus.

2. Võta kuueks sekundiks aeg maha

Pausi võtmine enne vastamist aitab oma mõtteid koguda. Miks kuus sekundit? Keemilised protsessid meie ajus ja kehas kestavad tavaliselt umbes kuus sekundit. Tehes tulise sõnavahetuse käigus väikese pausi, kemikaalide liikumine kehas aeglustub.  See hinnaline paus aitab hinnata oma karmide sõnade maksumust ja tulemuslikkust. Selline hetkeline tagajärgede peale mõtlemine aitab teha läbimõeldumaid valikuid.

3. Jää alandlikuks

Esiteks, vältida tuleks plahvatamist ja reageerimist sarkasmi või negatiivse vastusega, mis on kindel tee konfliktini ja draama ägenemiseni. Jah, inimese ego võib olla haavatud, teadvustagem seda endale, kuid ei ole arukas trampida kättemaksuteel. Tee õige valikuni tuleb läbi alandlikkuse – läbi meie sisemise tarkuse, nähes teist kui vigadega inimest (täpselt nagu meie isegi), tundes kaasa ja usaldades hetke.

4. Proovi empaatiat

Emotsionaalselt intelligentne inimene näeb nii tervikpilti kui mõistab probleemi erinevaid tahke. Võime astuda kellegi teise kingadesse, et leida parem lahendus, nõuab empaatiavõimet. Emotsionaalse intelligentsuse guru Daniel Goleman, on öelnud: “Kui sa ei ole eneseteadlik, ei saa hakkama oma ebameeldivate emotsioonidega, ei oma empaatiavõimet ja oma toimivaid suhteid, siis ei jõua sa isegi kogu oma tarkuse juures väga kaugele.”

5. Küsi kõige rahustavam küsimus: kas kõik on korras?

Järgmisel korral, kui keegi teie peale ärritub, üllatage teda küsimustega „Kas kõik on korras? Mis toimub?“ Seejärel lihtsalt kuulake. Järgnev võib teid üllatada. Tõenäoliselt avate te selle inimese jaoks ukse, et mõista probleemi probleemi taga – miks ta tegelikult nii tunneb. Nüüd olete te sillutanud tee edasisele dialoogile, et leida mõistlik lahendus ja probleem lahendada.

6. Jää iseendaks

Emotsionaalselt intelligentsed inimesed töötavad teadlikult selle nimel, et olla igapäevaselt ühenduses oma tõelise olemusega, seda eriti teistega suheldes. Nad räägivad südamest – selgelt, ausalt ja tahtlikult. Nad ei peida end maskide taha. Emotsionaalselt laetud olukorras võtavad nad esimesena vastutuse, kui on teinud vea. Olles sellega eeskujuks teistele ja näidates kolleegidele, et ka nemad võivad tunnistada, et keerasin asjad untsu.

7. Võta peale konflikti ise ühendust

Toimus konflikt ja nüüd on see möödanik. Siiski, valdav enamus meist hoiab peale vaidlust või arusaamatust enda sees vimma ning seejärel heidab teise inimese oma elust välja, kuni too läheneb vabandusega. See on mugav. Kuid see on ka sulaselge rumalus.

Kõrge emotsionaalse intelligentsusega inimene ei lase egol oma tahtmist saada, rikkudes sellega suhted sõprade, perekonna või suurepäraste töökontaktidega. Kuna sotsiaalsed oskused on üks neljast emotsionaalse intelligentsuse „parimatest omadustest“, siis inimene, kes soovib olla emotsionaalselt intelligentne, võtab suhete parandamise nimel esimesena ühendust. Isegi juhul, kui see tähendab esimesena vabandamist. See alandlik ja vapper teguviis saadab korda imesid; teine inimene sulab, vabandab samuti ja lubab teid tagasi enda ellu.

Artikli tõlkis Liina Paas.