Näitusearvustus. Kuidas seista silmitsi lõputu igatsusega

Näitusevaade "Kahekõned igatsusest". Foto: A-Galerii.

Ketli Tiitsare ja Flora Vagi peamised materjalid ehtekunstnikena on isiklikud ajalookihid ja ilmatu hulk igatsust, mida nad täiendavad kõikvõimalike pealtnäha kokkusobimatute materjalidega. Nende ebatavaliste materjalide kasutamises on neist kujunenud tõelised meistrid, tõestab A-Galerii Seifis 3. oktoobrini avatud ehtenäitus “Kahekõned igatsusest”.

Näitus: Ketli Tiitsare ja Flora Vagi “Kahekõned igatsusest” A-Galerii Seifis

Väikses näitusesaalis, kullassepp Joseph Kopfi kunagises seifis, avaneb igatsuse erakordne ja mitmetasandiline anatoomia. Ööliblikate, lillede ja lindude kuju võtnud ehted torkavad silma nagu ka nende tekitatud paralleelid kirjanduse ja filosoofiaga, kus need olendid on sama tugevalt esindatud kui ehtekunstis. Tiitsar ja Vagi ei häbene eksperimenteerida igat liiki materjalide ja tehnikatega, ent ei jäta kasutamata oma erakordseid oskusi liita üheks võluvaks tervikuks näiteks leidpuit ja väärismetallid, teha mitte millestki midagi.

Silvia Pärmann

Silvia Pärmann on Edasi kaasautor, fotograaf ja ajakirjanik, kes on viimased kümme aastat toimetanud mitut arhitektuurile, disainile või moele keskenduvat ajakirja. Loe artikleid (241)