Raivo Vare: energiasõda ja tulevik

Raivo Vare. Illustratsioon: Toon Vugts

Suve lõpp on toonud kamaluga erinevaid avanguid nii rahvusvahelises poliitikas kui makro- ja eriti energiamajanduses. Kuidas need edasi arenevad, on paljus veel lahtine. Kuid juba nüüd on selge, et nende mõju saab olema tähelepandav. Samas neid võimalikke huvitavaid teemasid on rohkem trükiruumi, seepärast peatugem vaid mõnedel neist.

Seekordses ülevaates tuleb juttu Ukrainast, vahtkonnavahetusest Briti tipus ning energiasõjast ja selle järeldustest.

Ukraina ründab

Kõige rohkem on meie huvi kütnud jätkuvalt Ukrainas toimuv sõda. Kuigi rahvusvahelises meedias on märgatud teatavat väsimust sellest, hoolitsevad nii lääneriikide valijad kui eelkõige ukrainlased ise, et uudised sealsest sõjast ei kaoks tagumistele lehekülgedele ning poliitikud ei hakkaks pöörama vähem tähelepanu Vene agressiooni tõrjumisele ilmselgelt kõiki valusalt puudutava ja alles lahti rulluva energiakriisile fokuseerimise nimel ning selle varjus.

Raivo Vare

Raivo Vare on hariduselt jurist, lõpetanud Tartu ülikooli õigusteaduskonna ja EBSi magistriprogrammi cum laude. Olnud riigiminister ning teede- ja sideminister, tippjuht pangandus- ning transpordi- ja logistikasektori firmades. Tegev paljude avaliku sektori ja erialaorganisatsioonide, samuti eraettevõtete juhtorganites. Kord kuus vahendab Raivo Vare Edasi lugejatele oma mõtteid tähenduslikest rahvusvahelise elu sündmustest. Loe artikleid (91)