Mart Kase: tõmba oma juurikas välja!

Foto: Teele Kase

Tegevustest ja tähelepanust. Tahte tugevus otsustab elus palju.

Me vanem laps, tütar Anna sai esmaspäeval 6-aastaseks. Laste sünnipäeval pole pidu nii tähtis kui see, et laps saab miskit teha perega koos, mis kohe päriselt teeb tema meele rõõmsaks. Me ei olnud veel jõudnud Tõrva Veemõnulasse ning nii me esmaspäeval sinna sammud seadsime.

Eesti piirkondade arengus on määrava ja märgilise tähendusega see, kas omavalitsus suudab luua tingimused ühe ägeda lokaalse väikese SPA tekkimiseks. Nii nagu on Suure-Jaanis Tervisekoda ning nii nagu nüüd on Tõrvas Veemõnula. Ilusad brändinimed annavad loomulikult ka kohale miskit juurde, kuid esmatähtis on see, et mõnusates tingimustes saaksid kohalikud inimesed end Eesti kliimas leotamas käia ning kohalikud koolilapsed saaksid osa võtta ujumistundidest. Muidugi on ka täiesti vastupidiseid näiteid, SPA-d on Viljandisse planeeritud juba aastakümneid ning ka sel kevadel pandi ehitus kõrgete elektri- ja ehitushindade tõttu tähtajatule pausile. Nii elu ei arene, kui midagi valmis ei saa ning kui asulates ei kaja 365 päeva aastas laste suplemise kilkeid.

Mart Kase

Mart Kase elab Valgamaal Karula vallas Kaagjärve külas ning kasvatab oma talus kitsi. Mart on eelnevalt pealinnas töötanud nii teatris kui reklaamiagentuuris, nüüd lihtsalt vajas elu uut väljakutset. Mart kirjutab Edasile, kuidas paistab Eesti elu väljaspool Tallinnat. Mardi taluelust räägib blogi www.metsikelu.ee/blogi. Loe artikleid (146)