Kersti Pohlak: tuleb ennast õigete inimestega ümbritseda, siis tulevad head lahendused. “Kes on kes Eesti moes”

Kersti Pohlak mõtles brändi nime, mis sobiks nii meeste- kui naisterõivastele, väga pikka aega – ta on öelnud, et see oli üks keerulisemaid asju brändi loomise juures. Ehkki lahendus oli kogu aeg silme ees: tema vanaisa nimi oli Enno, arhitekt Enno Pohlak. Foto: Iris Kivisalu.

Moe keskel üles kasvanud, aastaid Pariisis modellitööd teinud ning nelja aasta eest moebrändi Ennos asutanud Kersti Pohlak saadab oktoobris Hõbenõela püüdma oma esimese meestekollektsiooni. Eesti üks noorematest moebrändidest on olnud juba esikkollektsioonist alates märkimisväärsemate seas nii oma stiilitunnetuselt kui ka lähenemisviisilt.

Hilissuvel leiab Kersti Pohlaku tema stuudiost Koplis Põhjala tehases – tänavu juba teist korda parimale noorele moeloojale omistatava Hõbenõela nominatsiooni saanuna on suve lõpp ja eelseisvad kuud väga töised. Pärast mitut kuud puhkust ja kaugtööd Itaalias on ta nüüd Tallinnas, et üle pika aja moešõuks valmistuda.

Kohtusime temaga esimeseks intervjuuks Edasi jaoks vaid mõned kuud pärast brändi esimese kollektsiooni lansseerimist. Ennose käekiri ja moemaailma proffidest koosnev perekond, kes Kerstit brändi loomisel toetas – moelooja mõtted aitab vormistada tehnilisest konstruktorist ema, esimese kampaania modelliks oli õde ning brändi visuaalse poole eest aitab hoolt kanda Kersti videokunstnikust abikaasa –, äratasid kohe siinse moepubliku huvi. Küsisin toona, millisena ta näeb Ennost paari aasta pärast, ja ta vastas veendunult, et mantel jääb Ennose kollektsioonides väga olulisele kohale ja et mõttes on ka meestekollektsioon, mida kohe kindlasti ei jõua, ehk mõne aasta pärast. Nüüd on need mõned aastad möödas ja kohtume, et rääkida moebrändi tegemistest vahepealsetel aastatel, meestemoest naistele laenatud lõigetest, seelikus Brad Pittist ja kleidis Harry Stylesist, inspireerivatest noortest, Itaalia elurikkusest ja lihtsusest, Ennose plaanidest Pariisis; rõivastest, mis elavad üle mitu hooaega ning kõik trendid.

Silvia Pärmann

Silvia Pärmann on Edasi kaasautor, fotograaf ja ajakirjanik, kes on viimased kümme aastat toimetanud mitut arhitektuurile, disainile või moele keskenduvat ajakirja. Loe artikleid (253)