Kadri Kroon: Piemonte – kuningliku Nebbiolo kodu mägede jalamil

Foto: Shutterstock

Barolo ja Barbaresco on Itaalia veinide puhul kollektsionääride jaoks kõige ahvatlevamad huviobjektid. Veinitarkust Itaalia veinide osas, lisaks 12 olulisemat Barolo veini tootjat Eesti turul.

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja sügisnumbris, mis on saadaval suuremates kioskites üle Eesti ja jaekaupluste ajakirjandusletis.

Elades ja töötades New Yorgis, oli mul iga aasta jaanuaris võimalus osa võtta Barolo tootjaid ühendava konsortsiumi korraldatud põhjalikust turule paisatud uue aastakäigu degustatsioonirallist, mis tõi Suure Õuna linnahalli Gotham Halli pea kõik endast lugupidavad Barolo tegijad. Kes siis ei tahaks hiiglaslikul Ameerika veiniturul kanda kinnitada! Nii sai minu armastus õilsa Barolo vastu veelgi rohkem kinnitust ja Barolo piirkonna tähtsad üksikasjad sammhaaval selgemaks.

Kadri Kroon

Kadri Kroon on paadunud foodie, andunud veinifänn ja tulihingeline reisihull, kellele meeldib kogeda ehedaid hetki puhtast uudishimust elu ja maailma vastu. Tema soovituste järgi suurlinnades seigeldes on reisielamus garanteeritud. Kadri on Edasi toidu-, veini- ja reisirubriigi toimetaja. Loe artikleid (83)